“Pfizer” заявила про ефективність своєї вакцини проти нових штамів SARS-CoV-2

“Pfizer” заявила про ефективність своєї вакцини проти нових штамів SARS-CoV-2 - фото 1

Спільна вакцина від коронавірусу американської компанії “Pfizer” та німецького підприємства “BioNTech” має формувати імунітет не тільки до вірусу з Китаю, але і його штамів з Великобританії та Південної Африки.

РекламаЯк повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство “Associated Press”, дослідження вакцини на ефективність проти британської та південноафриканської мутації коронавірусу провели спеціалісти “Pfizer” і медики-науковці з університету Техасу. Спочатку вони відібрали 20 вакцинованих препаратом “Pfizer/BioNTech” людей. У них взяли зразки крові, які поєднали зі згаданими мутаціями коронавірусу. І у лабораторних умовах антитіла у крові вакцинованих успішно нейтралізували вірус.

"Це дуже обнадійливе викриття, що принаймні ця мутація, одна з тих, що найбільше стривожили усіх, схоже, не є проблемою для вакцини", - зазначив головний науковий експерт “Pfizer” Філіп Дормітцер.


На цей час йдеться про попередні висновки дослідження, до них ще немає коментарів інших експертів. Також вакцину “Pfizer/BioNTech” поки не тестували на ще одному варіанті південноафриканської мутації коронавірусу - E484K. Але Філіп Дормітцер зазначив, що якщо вірус мутує настільки, що вакцину потрібно буде змінювати, то зробити це буде нескладно.

Нагадаємо, раніше у Німеччині працівникам хоспісу ввели по 5 доз вакцини від COVID-19. Інцидент стався у місті Штральзунд - семи жінкам та одному чоловікові випадково ввели по 150 мікрограмів вакцини (замість тридцяти).

Також в Україні за 7 січня виявлено 5676 нових випадків коронавірусу. З початку пандемії діагностований вже 1 105 169 випадків зараження COVID-19.

А ще на Дніпропетровщині за 7 січня зафіксовано 376 нових випадків COVID-19. За даними обласного лабораторного центру МОЗ України, захворіли 104 жителі Дніпра і району, 50 – Новомосковська та району, 44 – Жовтих Вод, 35 – Кривого Рогу і району, 28 – Покрова, 26 – Кам’янського, по 15 – Нікополя та Першотравенська, 14 – Петриківського району.

Реклама