Петиція проти підвищення проїзду в Дніпрі зібрала потрібну кількість голосів

09.01.2020, 14:30
Петиція проти підвищення проїзду в Дніпрі зібрала потрібну кількість голосів - фото 1

Майже 2000 голосів менше ніж за тиждень. Дніпряни проти збільшення вартості проїзду. Відповідну петицію тільки за перший день підтримала потрібна кількість людей. Тепер її повинні розглянути в міськраді.

Про збільшення ціни на проїзд заговорили в кінці минулого року, і вже третього січня проїзд в маршрутках підвищили до 8 гривень, а в електротранспорті до 6.

Платити більше містяни не хочуть. Тому зареєстрували петицію. Вже проголосувало 1745 людей.

“Ми, мешканці м. Дніпро, категорично проти необгрунтованого здорожчання вартості проїзду в мicькому транспортi. Ціна на паливо зменшилась. Долар кожного дня дешевшає, а це означає, що ціна на запасні частини також зменшується, або залишається незмінною. Для здорожчання вартості проїзду немає жодних передумов”, - йдеться у петиції.

Петицію підтримала і Наталія. Каже, щодня їздить і трамваєм, і маршруткою, тому здорожчання відчула.

“Це б'є по сімейному бюджету. Мені здається, що кожному жителю Дніпра це невигідно. На даний момент долар дешевшає, а проїзди у нас дорожчають, людям незрозуміло, з якої причини в нас дорожчає транспорт”, - обурена жителька Дніпра Наталія.

Що підвищення необгрунтоване кажуть і громадські активісти, мовляв, пальне та запчастини зараз навпаки здешевшали.

“Бензин подешевшав сильно, подешевшав курс долара, тому вартість запчастин, якщо ми купуємо у зарубіжних партнерів, точно дешевше", - розповідає громадський активіст Денис Селін.

Та водії запевняють, що підвищення вимушене. Що навіть така ціна не окупить витрат на пальне та запчастини. Аби їздити було вигідно, вартість треба підняти до 10 гривень.

“8 - це мало. Підприємство зазнає збитків. Електротранспорт по 6, а тут на гривню підвищився проїзд. Нічого не рятує. Автобуси в нас комфортабельні, максимум проїзд повинен бути 10 гривень. Тоді буде і підприємству не в збиток, і запчастини особливо дуже дорогі", - ділиться водій Володимир.

Це підтверджують і перевізники.

“У нас не вистачає від 25 до 30 відсотків водіїв, слюсарів, механіків, цей дефіцит обумовлений тим, що в галузі нема кому працювати - всі їдуть закордон. Для того, щоб аби якось втримати персонал, ми вимушені були підняти вартість проїзду, аби мати можливість з цих коштів хоча б на 10-12 відсотків заробітну плату підвищити”, - поянює голова профспілки автоперевізників Михайло Тонконогий.

Оскільки петиція набрала необхідну кількість голосів, її мають розглянути на засіданні міськради в найближчий час. Тоді і буде відомо, чи повернуть попередню вартість проїзду.

Ольга Михайлова

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: