Перша в історії Швеції жінка-прем'єр залишила свою посаду в день призначення

Перша в історії Швеції жінка-прем'єр залишила свою посаду в день призначення - фото 1

24 листопада Магдалена Андерссон стала першою жінкою на чолі уряду Швеції. Проте пішла у відставку вже за сім годин.

Соціал-демократка Магдалена Андерссон очолила уряд у середу, але пішла у відставку через сім годин після того, як запропонований нею бюджет не ухвалили, а один із її партнерів по коаліції вийшов з уряду.

Парламент проголосував за бюджет, розроблений опозицією, до якої входять антиіммігрантська ультраправа партія "Шведські демократи" та консервативні "Помірна партія", а також християнські демократи.

«Я сказала спікеру, що хочу піти у відставку», — зазначила Андерссон журналістам.

Її партнер із коаліції, Партія зелених, заявила, що не може погодитися на бюджет, "вперше розроблений ультраправими", тому й виходить із коаліції.

Фото: Reuters - фото 200959

Фото: Reuters

Андерссон повідомила, що сподівається знову спробувати стати прем'єр-міністром як голова однопартійного уряду, який матиме меншість у парламенті.

«Існує конституційна практика, згідно з якою коаліційний уряд має піти у відставку, коли одна партія йде з нього. Я не хочу очолювати уряд, легітимність якого буде поставлена ​​під сумнів»,— пояснила лідерка соціал-демократів у середу.

Речник парламенту заявив, що найближчим часом обговорить ситуацію з лідерами партії.

Згідно з шведським законодавством, для обрання нового міністра необхідно, щоб проти кандидатури прем'єра не голосувала більшість депутатів.

Із 349 депутатів Ріксдагу 174 проголосували проти неї. Але, крім 117, які підтримали Андерссон, ще 57 утрималися, що й принесло їй перемогу завдяки одному голосу.

До того, як депутати підтримали Магдалену Андерссон, Швеція була єдиною скандинавською державою, в якій ніколи не було жінки на посаді прем'єр-міністра.

Реклама

Реклама