Перевірка COVID-сертифікатів у транспорті, ТРЦ та ресторанах: чи законна вона?

Перевірка COVID-сертифікатів у транспорті, ТРЦ та ресторанах: чи законна вона? - фото 1

З 18 жовтня Дніпропетровщина знаходиться у червоній зоні, в якій діють певні обмеження. Законність цих обмежень пояснив юрист Андрій Верба.

З 18 жовтня Дніпропетровщина знаходиться у червоній зоні карантину, в якій діють певні обмеження. Багатьох людей цікавлять питання: а чи законні карантинні обмеження? Чи мають право в ТРЦ просити COVID-документи? Які права та обов’язки у людей є у зв’язку з «червоною» зоною?

Наразі, у «червоній» зоні карантину діють певні обмеження, яких можна уникнути лише при наявності COVID-документів: сертифікату вакцинації чи тесту, який дійсний 72 години.

Андрій Верба сказав, що ці обмеження запровадив Кабмін, тому з юридичною точки зору карантин повністю законний. Якщо людина принципово не хоче вакцинуватися і вважає ці обмеження порушенням своїх прав – вона буде права, але в цьому випадку велику роль грає суспільний інтерес. Для безпеки здоров’я громадян, держава приймає певні міри, різні обмеження.

«Ці правила обмежують людей. Ви можете звернутися до суду та судитися за свої права, але кілька місяців, які ви будете судитися, автобус вас чекати не буде. Обмеження законні, поки суд не визнав їх не такими», - пояснив юрист.

Зауважимо, що людина має право відмовитися показувати сертифікат або тест, також може відмовитися від вакцинації чи проходження тесту, але в такому випадку людина не зможе користуватися транспортом чи зайти в ТРЦ, і в нинішніх реаліях – це законно.

Наразі, водій автобусу чи провідник поїзду має повне право потребувати від пасажира сертифікат вакцинації чи тест, в інакшому випадку, людину без цих документів перевозити не мають право.

Важливо, що якщо людині не можна вакцинуватися, вона має повне право взяти у свого сімейного лікаря довідку, яка це підтверджує, і таким чином, карантинні обмеження не будуть на неї впливати.

Раніше ми повідомляли, що Україну не виключають з «зеленого» списку ЄС.

Реклама

Реклама