Перехід на екологічні види палива: Україна підтримала "зелений" європейський курс

15 квітня, 19:56
Актуально
Перехід на екологічні види палива: Україна підтримала "зелений" європейський курс - фото 1

Він спрямований на декарбонізацію, тобто зниження споживання вугілля та перехід на більш екологічні види палива.

Тож із роками шахти у регіонах закриють. Як тоді житимуть та де працюватимуть у містах — замислилися вже зараз. У Першотравенську спільно з ДТЕК "Енерго" взялися за розробку програми "Справедливої вугільної трансформації".

«На сьогодні нам додає оптимізму те, що ми перші долучилися до справедливої трансформації, яка дасть нам шанс переформатувати наші міста і наші робочі місця», — говорить перший заступник міського голови Першотравенська Валерій Хандрига.

Нині громади Західного Донбасу розробляють альтернативну стратегію розвитку власної економіки, щоб не спиратися тільки на шахти. Для цього у Павлоградській, Петропавлівській та Першотравенській ОТГ запросили обмінятись ідеями представників місцевої влади, бізнесу та молоді. Обговорили майбутні перспективи.

«Хотілося б, звичайно, щоб у нас було більше різнопланових підприємств, не тільки вузькоспрямованих, як вугільна промисловість, а які в гармонійному балансі доповнювали б один одного. Можливо, підприємства легкої промисловості», — каже підприємиця Катерина Горохова.

Довгострокова програма "Справедлива трансформація" буде успішною, лише якщо представники бізнесу, влади та молоді працюватимуть разом. Основні напрями проєкту: створення робочих місць, розвиток соціальної інфраструктури та модернізація житлово-комунальної сфери.

«Зміни іноді насторожують, іноді лякають, але вони просто необхідні. Для того, щоб бути в курсі в тренді, бути успішними, ми повинні постійно йти вперед. Молодь зараз динамічна, вона розуміє, що тільки завдяки реальним діям, крокам, ідеям ми можемо досягнути певного результату», — каже заступниця директора з навчально-методичної роботи Першотравенської школи № 4 Ірина Бірюк.

Містяни впевнені, що у Першотравенська є майбутнє. Кажуть: навіть якщо шахти закриють, усе працюватиме завдяки новим бізнес-ідеям.

Відтак ДТЕК "Енерго", як соціально відповідальний бізнес та партнер суспільства, разом із громадами працюють над модернізацією вугільних регіонів. Втілюють програму "Справедлива трансформація", щоб підготуватися до змін із найменш негативними наслідками.

Поділитися: