Пенсії більше не будуть приносити додому: які зміни чекають на українців?

12 квітня, 19:00
Пенсії більше не будуть приносити додому: які зміни чекають на українців? - фото 1

З вересня 2021 року пенсійні нарахування переведуть на банківську карту одержувача виплат. Зробити це можна в один дотик.

Як розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, оформлення – просте.

«У нас існує процедура проведення цього заходу в один дотик. Пенсіонер або одержувач соціальної допомоги обирає банківську установу, звертається туди, оформляє рахунок. Інформація про цей рахунок надходить із банку самостійно в орган, який забезпечує виплату. Людині повторно нікуди ходити не треба», – повідомив Віталій Музиченко.

Доставка пенсій додому буде здійснюватися тільки маломобільним категоріям, зокрема особам з інвалідністю I групи, тим, хто старше 80 років, хто за висновком ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) потребує стороннього догляду.

«До 1 вересня людина може самостійно обрати один із понад 40 уповноважених банків, який для неї буде зручним, відповідає її вимогам. Сьогодні вже майже 70% осіб, які отримують виплати через банківські установи, обрали свій банк самостійно», – повідомив заступник міністра.

Також Віталій Музиченко додав, що якщо громадяни до вересня не оберуть банк, то орган, який здійснює виплату, самостійно відкриє банківські рахунки в уповноваженому банку і проінформує громадян про це.

Раніше ми писали про те, що на пенсію тепер – в 60.

Джерело: Мінсоцполітики України
Поділитися: