Пам'ятник катеринославської архітектури: в Дніпрі реконструюють особняк Непокойчицького

Фото: facebook.com/DepartmentCulturalHeritage - фото 1
Фото: facebook.com/DepartmentCulturalHeritage

Оновлять підрядники дворові сходи, що знаходиться в аварійному стані.

У Дніпрі в 2021 році планують реставрувати пам'ятник катеринославської архітектури початку XX століття — особняк Непокойчицького. Про це повідомили в пресслужбі управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради.

Так, оновлять підрядники дворові сходи, що знаходиться в аварійному стані — архітектори вже розробили необхідний для цього проєкт. Реставрація обійдеться місту у 2,2 млн гривень.

«У 2020 році також отримали проєкт реставрації дворових сходів пам'ятки архітектури місцевого значення "Особняк Непокойчицького" та позитивний експертний звіт, що дозволить в наступному році — за наявності фінансування, а саме 2,2 млн гривень — приступити до реставрації і навіть завершити її в тому ж році», — розповіли в управлінні з питань охорони культурної спадщини міської ради.

Орієнтовно в 1911—1912 роках особняк купив гірський інженер Євген Непокойчицький на ім'я своєї дружини Констанції Антонівни. Буквально через рік на території почалося будівництво нового особняка з садом, невеликим фонтаном і басейном. У 1930-х роках особняк перебудували — в ньому з'явилися комунальні квартири. У повоєнні роки особняк використовували як житловий будинок.

На сьогоднішній день будівля пережила кілька ремонтів різного ступеня складності, а також косметичний ремонт. Сама ж садиба знаходиться на перехресті вулиць Шевченка та Гоголя.

Раніше ми писали, що під Дніпром археологи знайшли залишки першого Катеринослава. На думку істориків, поселенці дали початок сучасним містам Дніпро і Новомосковськ.

Реклама