Палиш на вулиці, на зупинці або біля магазину — плати штраф!

12 жовтня, 21:00
Палиш на вулиці, на зупинці або біля магазину — плати штраф! - фото 1

У Кривому Розі склали понад 1 700 адмінпротоколів за куріння у громадських місцях від початку року. Найчастіше людей із сигаретою в руках помічають на дитячих майданчиках, зупинках та просто посеред тротуару. Що загрожує порушникам? Та де курити таки дозволено?

95-й квартал, центр Кривого Рогу. Правоохоронці помічають чоловіка, який курить поблизу магазину. Спершу роблять зауваження.

Після розмови з правоохоронцями чоловік цигарку гасить. Але не згоден, що порушив закон.

«Якщо немає вже де. Я вважаю, що треба облаштовувати все це. Робити цивільно, а не ось так вішати табличку, а потім ходити людей смикати», — зауважує місцевий житель Вадим Кучмагра.

Під час патрулювання правоохоронці помічають ще декількох порушників. Палять на лавці біля кафе та поблизу сходів до станції швидкісного трамвая.

Дехто гасить недопалки відразу, як бачить камеру та поліцію. Зрештою курці зізнаються: погану звичку за собою просто не помічають. А ті, хто страждають від диму, — змовчують.

За законом, палити тютюнові або електронні сигарети, а також кальяни не можна у громадських місцях. Це парки, під’їзди, зупинки, тротуари. Заборонено курити у транспорті, підземних переходах, а також на території торговельно-розважальних центрів, у школах, лікарнях, на вокзалі та в аеропорту. Скрізь, окрім спеціально обладнаних для цього місць. І йдеться не лише про табличку, а ціле приміщення чи навіс, щоб дим не заважав іншим.

Лише за останній місяць у Кривому Розі склали майже 250 протоколів за куріння у громадських місцях. Від початку року — 1 700.

«Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, тягне за собою попередження або накладення штрафів від 3-х до 10-ти неоподатковуваних мінімум доходів громадян. А у разі повторного протягом року порушення — штраф від 10-ти до 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — говорить речниця патрульної поліції Кривого Рогу Аліна Кравець.

Проте штраф до трьохсот сорока гривень курців не лякає. Тому лікарі не втомлюються нагадувати про небезпеку паління для здоров’я. Адже сигарети шкодять не лише активним, а й пасивним курцям.

«Особливу групу складають люди, які пасивні курці , ті, які знаходяться біля людини, яка палить. Дим, який вдихає ця людина, осідає на верхніх дихальних шляхах. Викликає це трахеїт, бронхіт, бронхіальну астму, емфізему, пневматоракс, також це може призводити до хронічних серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця», — говорить сімейна лікарка Дар'я Каліта.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі помирає майже 7 мільйонів людей. Із них понад 6 мільйонів — активні курці, або палили в минулому.

Поділитися: