Пацієнти із цукровим діабетом частіше потрапляють до реанімації через COVID-19

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Ви знаєте свій рівень глюкози у крові? Ні? Тоді краще перевіритися. Лікарі попереджають: пацієнти із цукровим діабетом найчастіше потрапляють до ковідної реанімації. Хто ще у зоні ризику?

Реаніматологиня Івано-Франківської центральної міської лікарні Іванна Дидик розповіла, що найтяжче хворіють ті, хто має надмірну вагу та цукровий діабет. Радить усім, кому за 40 років, перевірити рівень глюкози у крові.

До кожного пацієнта Іванна ставиться, як до близької людини. Бо знає, як лікує добре слово! Згадує найважчі часи на початку пандемії. Тоді смертоносні хвилі ковіду забирали життя цілих родин.

«Це були і свої, і близькі, і колеги. Це були і сімейні драми, коли помирали кілька осіб на сім’ю. Це, напевно, було найстрашніше для нас. Ми не могли беземоційно за цим спостерігати. Ми плакали та переживали це. Нам це снилося. І багатьох пацієнтів ми досі пам’ятаємо», — сказала Іванна Дидик.

Тоді були задіяні всі апарати штучної вентиляції легень. Обладнання бракувало. Лікарі працювали по 12 годин. Першим із благодійних фондів, хто приєднався до боротьби з COVID-19 на національному рівні, — був Фонд Ріната Ахметова.

Державні медзаклади країни отримали понад тисячу одиниць висококласного обладнання, більш як 200 апаратів ШВЛ. Один із таких рятує життя у центральній міській лікарні Івано-Франківська.

Реклама

Наразі медики прогнозують новий пік захворюваності. Та навіть у складних випадках пані Іванна радить пацієнтам не втрачати віри у себе і лікарів.

Реклама