Осінній авітаміноз: що допоможе прийти в норму?

Осінній авітаміноз: що допоможе прийти в норму? - фото 1

З’явилася слабкість, з ліжка важче вилазити та постійний поганий настрій. Це — прийшла осінь, а з нею та авітаміноз. Що допоможе прийти в норму?

Другий тиждень осені. На вулиці тепер холодніше, з ліжка — важче вилазити. Багато хто вважає, що в них нема сил через авітаміноз.

Та авітаміноз, пояснили медики — це повна відсутність вітамінів в організмі. Таке стається, коли людина голодує. Якщо ж не вистачає лише кількох потрібних мікроелементів – це гіповітаміноз. Аби визначити, чого саме вам бракує — треба здати кров.

Дієтологи одразу радять запасатись фруктами й овочами на зиму.

Дієтолог Марія морозить їжу вже років 10. Бо це, запевняє, найкращий спосіб зберегти вітаміни до весни.

«При заморожуванні зберігається 90% вітамінів і всі мікроелементи. Для порівняння — квашення, соління — близько 50%, і при пастеризації та консервації 10-20% вітамінів зберігається», — пояснила лікарка.

Та от огірки й банани вона морозити не радить. Мовляв, вони будуть не такі смачні. Тим часом кукурудзу й баклажани кладе у морозилку вже готовими. Інші ж овочі — просто нарізаними.

Щоб в організмі були вітаміни, лікарі радять їсти якомога більше фруктів та овочів.

«Людина повинна з’їдати не менше 5 овочів та фруктів на день. Та бажано. Аби вони були різного кольору. Рожевий, якщо це малина чи полуниця. Жовтий коричневий, Тобто повинні бути різні кольори», — пояснила завідувачка поліклініки ОКЛ ім. Ш. Мечникова Єсенія Тарасова.

А в ідеалі — маємо дотримуватись правила тарілки. Тобто ділити нашу їжу на три рівні частини: в одній – м’ясо-риба, в другій – каша, в третій – фрукти чи овочі. Так радять їсти дієтологи.

Реклама

«Вітаміни повинні надходити в організм щодня. Наїстися вітамінів наперед — неможливо. Це можливо тільки з жиророзчинних вітамінів. Вони накопичуються. Це вітамін — А. Д, Е, К. Решта вітаміни — це групи Б, С, який всі знають, вони повинні надходити з харчуванням кожен день», — пояснила дієтологіня Яніна Дубовик.

Реклама