Оплата послуг з доставки газу у Дніпрі: що зміниться у 2021 році?

21 січня, 19:59
Актуально
Оплата послуг з доставки газу у Дніпрі: що зміниться у 2021 році? - фото 1

З 1 січня змінився тариф на розподіл газу.Новий тариф складає 93 копійки за кубометр (без ПДВ) – це на 34 копійки більше, ніж у 2020 році. Таку ціну встановила НКРЕКП.

“Тариф на розподіл газу являє собою єдине джерело фінансування діяльності Оператора ГРМ та робіт на газорозподільній системі. Найбільшими елементами витрат у структурі тарифу є придбання технологічного газу, фонд оплати праці персоналу, податки та операційна діяльність”, - пояснив начальник управління зовнішніх комунікацій АТ “Дніпрогаз” Микита Лучкін.


Майже 40 % від тарифу йде на закупівлю технологічного газу. Він потрібен для підтримки тиску в мережах, кажуть у “Дніпрогазі”. І купують його за ринковою ціною.

«За рахунок суттєвої різниці в ціні газу та його вартості, що закладена для АТ “Дніпрогаз” в тарифі НКРЕКП - наша компанія отримала збитки у розмірі 94.6 мільйонів гривень. Попри фінансові складнощі, які виникли, продовжуємо виконувати всі необхідні регламентні роботи на системі газопостачання для того, щоб забезпечити сталий та надійний розподіл для клієнтів. Особливо в період опалювального сезону», – резюмував Микита Лучкін.


Гроші, які споживачі платять за доставку газу, йдуть на капітальні та поточні ремонти, заміну старого обладнання і обслуговування газових мереж. За планом, затвердженим НКРЕКП, цьогоріч компанія виділить на розвиток 32 мільйони гривень. Вони підуть на реконструкцію газорозподільної системи Дніпра, будівництво та ремонти станцій електрохімічного захисту.

Поділитися: