Олена Зеленська презентувала "Довідник безбар’єрності"

Олена Зеленська на презентації "Довідника Безбар'єрності". Фото: ОП - фото 1
Олена Зеленська на презентації "Довідника Безбар'єрності". Фото: ОП

Перша леді України показала журналістам електронну версію "Довідника безбар’єрності". Порадник створено, аби зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та навчити коректному спілкуванню.

Показ провели з нагоди Міжнародного дня загального доступу до інформації. У заході взяли участь журналісти і головні редактори провідних українських медіа. Олена Зеленська закликала представників ЗМІ стати амбасадорами проєкту. За її словами, завдяки зусиллям та впливу медіа у суспільстві починаються видимі зміни.

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – зазначила Олена Зеленська.

"Довідник безбар’єрності" – величезний проєкт, над яким працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Порадник можна цитувати та доповнювати. Посібник доступний за посиланням.

Ілюстраторкою стала Ольга Дегтярьова.

«Мені хотілося, щоб ілюстрації однаково розуміли всі, і щоб вони відгукувалися в серці кожного. У них також присутній незримий заклик: подивіться на те, що нас оточує, по-іншому», – сказала художниця.

Упорядниця посібника журналістка Тетяна Касьян зазначила, що він уже давно потрібен людям. Особливо тим, хто працює у сфері комунікацій.

Також на заході анонсували вихід друкованої версії "Довідника безбар’єрності". Вона буде із шрифтом Брайля. Друк заплановано на березень 2022 року.

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування», – додала перша леді.

Запуск "Довідника безбар’єрності" був анонсуваний у липні 2021 року. Головне завдання посібника – зробити поняття більш зрозумілими та зібрати їх в одному місці, надавши роз'яснення основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словник базових термінів.

Реклама

Реклама