Олексій Гончаренко передав ОГП та уряду факти про схеми Геруса

29 травня, 17:02
Олексій Гончаренко передав ОГП та уряду факти про схеми Геруса - фото 1

Що, на думку парламентарів, мають перевірити правоохоронці та урядовці, з’ясовували журналісти.

Народний депутат України Олексій Гончаренко вимагає розслідувати корупційні схеми в енергетиці. Каже: до них причетний голова профільного парламентського комітету Андрій Герус, різні посадовці та чиновники.

«"Київтеплоенерго" продає електроенергію по 1 гривні 31 копійці за кВт годину через фірми-прокладки. А далі вона проходить на "Укрзалізницю" по ціні 1 гривня 69 копійок. “Київтеплоенерго” з одного боку, з іншого — державна "Укрзалізниця". А між ними сідають паразити. Тільки за перший квартал цього року ця схема принесла збитки українцям на 321 мільйон гривень», — розповідає народний депутат України від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.


Усе, що знає про корупцію в енергетиці, він розповів Генпрокурору і Прем’єр-міністру.
Ніби у відповідь на вимогу, почати чесне розслідування одразу ж знайшлися ті, хто заходився звинувачувати у корупції тимчасову керівницю Міністерства енергетики та захисту довкілля. Мовляв, вона влаштувала сина на роботу в "Енергоатом".

«Якщо це єдине, за що можна про мене щось сказати погане. Мене дивує ця ситуація, вона для мене навіть смішна. Якщо б мій син був топ-менеджером або керівником якогось структурного підрозділу — це найнижча посада», — каже Ольга Буславець.


Тим часом галузь залишається у глибокій кризі. О. Буславець розповідає, як її відомство рятуватиме енергетику:

— Дотримується фізичний баланс електричної енергії, всі дії направлені на те, щоби уникнути можливого дефолту в енергетичному ринку. А сьогоднішня ситуація, та низька ціна, яка сьогодні формується через викривлені правила ринку звичайно веде до поглиблення боргових зобовязань усіх суб’єктів ринку.


Фінансова криза, посилена наслідками пандемії, — це не причина, через яку українська енергетика нині у скруті. Вона лише посилила нищівну дію низки корупційних схем. Експерти між собою називають їх "Золотий ключик". Парламентарі кажуть, що Андрій Герус причетний і до змін у роботі енергоринку. Та ще й допомагали йому ніби-то представники енергетичної Нацкомісії.

«Трейдери отримали можливість в силу неправильних, непродуманих правил роботи енергоринку, яку знову-таки, підкреслюю, Національна комісія прийняла. Вони отримали можливість за рахунок просто маніпуляцій спекулятивних заробляти дуже великі гроші, мова йде про мільярди гривень», — заявив народний депутат України від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.


Тим часом, українські електростанції зазнають збитків. Міністерство називає цифру в 50 мільярдів гривень. Це дефіцит галузі.

«Заради того, щоб збанкротувати тут всередині — їм легше простимулювати, профінансувати політично дуже дешеву ціну, яка не буде економічно обґрунтованою. Тільки візьміть її, нехай збанкротує ваша тут власна енергетика, а тоді ви сядете на голку і будете споживати її завжди. Це саме було колись із газом», — ділиться інвестор у "зелену" енергетику Ігор Тинний.


Генпрокурор і очільник Уряду публічно про розслідування корупційних схем Андрія Геруса "Золотий ключик" поки нічого не говорять. Чи почали перевіряти факти від нардепів — теж ще невідомо.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: