Окупанти відключили зв’язок на Херсонщині та частині Запоріжжя

Окупанти відключили зв’язок на Херсонщині та частині Запоріжжя - фото 1

Окупанти відключили зв’язок та інтернет в Херсонській та частині Запорізької областей. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку.

Учора жителі Херсонщини та частини Запоріжжя спочатку відчули перебої з інтернетом та мобільним зв’язком, а потім ці послуги зникли на значних територіях. Стало відомо, що причинами відсутності зв’язку стали обриви волоконно-оптичних магістральних ліній та відключення від електропостачання обладнання операторів у цих регіонах. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку.

Проблеми, які виникли одночасно у всіх операторів мобільного зв’язку, а також у постачальників фіксованих інтернет-послуг, є черговою спробою окупанта залишити українців без доступу до правдивої інформації про перебіг війни, яку розв’язала росія проти України. А також зробити пропаганду безальтернативним джерелом інформації, як це робиться в самій росії.

Як пише Державна служба спеціального зв’язку, кремлівські прихвостні поставили собі за мету забезпечити свого вождя хоча б якоюсь перемогою, яку він міг би "продати" своєму виборцю. Нездатні досягти бодай якогось результату на полі бою, вони шукають виходи. Один із них – створення нових так «республік».

Однак створення так званої Херсонської народної республіки за нинішньої ситуації має доволі примарний вигляд. Тому що українці, незважаючи на агресію щодо них, використання сльозогінного газу та зброї, виходять на проукраїнські акції протесту. Адже саме завдяки зв’язку вони відчували підтримку з боку всієї України.

Тож паралельно з відключенням українських операторів на ворожих інформаційних ресурсах почали розповсюджувати фейки про те, що розпорядження відключити зв’язок дала українська влада. Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв’язку і перед війною, і на початку вторгнення висловив однозначну позицію держави – оператори повинні забезпечити українців зв’язком та доступом до інформації.

Відключення українського зв’язку, так само як і запровадження валюти країни-агресора та примусова сплата податків бізнесом окупаційним утворенням, мають на меті створити «видимість» існування нового квазіутворення для внутрішнього російського споживання. І на цьому тлі згодувати росіянам фейкові результати «референдуму».

Держспецзв’язку просить усіх українців, які перебувають на окупованих районах, за можливості переїжджати до інших регіонів. Також служба закликала всіх бути обережними і не наражати себе на небезпеку.

Мешканці Херсонщини та Запоріжжя досі можуть залишатися на зв’язку з Україною. Навіть якщо окупанти відключили українське ефірне мовлення, зв’язок та інтернет, слухайте радіо на середніх хвилях (1278, 1404, 873, 657 кГц) за допомогою старих приймачів. Також українські канали розкодовано на супутнику:

  1. Супутник: Hotbird 13;
  2. Частота: 11 219 МГц;
  3. Поляризація: H (горизонтальна);
  4. Символьна швидкість: 29 900;
  5. Корекція помилок: FEC 3/5.

 

Реклама

Реклама