Оглядові колеса та каруселі: у якому стані атракціони у Дніпрі?

Оглядові колеса та каруселі: у якому стані атракціони у Дніпрі? - фото 1

Сіли на атракціон та мало не попрощалися з життям. На Миколаївщині троє людей травмувалися на каруселі. Просто під час руху стався збій програми, кріплення безпеки відчинилися, а елементи атракціону почали битися один об інший. Тоді відвідувачі відбулися лише забоями.

Новини про оскаженілі атракціони з'являються чи не щоліта. Та фахівці кажуть, зараз каруселі перевіряють лише планово і з дозволу власників. Що ж з дніпровськими парками розваг? Та чи безпечно катати на "крилатих" власних малюків? Наша Ольга Вагнер пішла на перевірку, а деякі каруселі випробувала на собі.

Нових і сучасних атракціонів у Дніпрі — одиниці. За останній час з'явилося лише декілька. Іншим — по 20 і більше років. Їх перевіряють. Та фахівці кажуть, що лише тоді, коли закінчується термін минулого випробування. А от раптових позапланових оглядів зараз немає.

«Ми намагаємося тримати атракціони в належному порядку, естетичному вигляді, намагаємося усувати деякі недоліки, щороку поновлюємо лакофарбове покриття», — зазначив адміністратор Максим Лущан.
«Основні парки — це два, це парк Глоби, та парк Тараса Шевченка, які експлуатують атракціонну техніку підвищенної небезпеки. В нашому місті стан атракціонів більш менш задовільний, всі власники атракціонів проходять періодичне технічне посвідчення», — резюмував головний інспектор відділу нагляду в будівництві ГУ Держпраці в області Володимир Степачов.

Та для власної безпеки слід обов'язково придбати білет, кажуть юристи. Лише так можна захиститися, а потім, за потреби, розраховувати на компенсацію.

Довіряти інспекторам чи обходити атракціони стороною, вирішувати вам. Проте фахівці нагадують: перед кожним відвідуванням каруселі не бійтеся запитати про ліцензію, строк експлуатації приладу та власноруч перевірити міцність пасків безпеки.

Реклама

Реклама