Офіцерів громад Дніпропетровщини навчали особливостям боротьби з браконьєрами

23 квітня, 17:41
Фото: adm.dp.gov.ua - фото 1
Фото: adm.dp.gov.ua

Офіцерів громад Дніпропетровщини на онлайн-тренінгу навчали правилам протидії браконьєрам. Відпрацьовували і взаємодію між усіма борцями з "чорними рибалками" – ОДА, Нацполіцією, рибоохоронним патрулем, екоінспекцією, громадськістю.

Про це повідомила директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ірина Понікарова.

«Усі борці з "чорними рибалками" зібралися на дводенний онлайн-тренінг. Відшліфовували спільні дії. Злагоджена, мов годинник, система роботи дозволяє протистояти браконьєрам ефективніше», – розповіла Ірина Понікарова.

Один з акцентів тренінгу – на особливостях роботи офіцерів громад. Цьогоріч їх вперше залучили до протидії незаконному вилову риби.

«Боротьба з браконьєрами для нас – повсякденність. Для офіцерів громад – новинка. Тому розповідали про тонкощі роботи. Наприклад, що для спеціальної оцінки незаконного вилову вони мають викликати рибоохоронний патруль», – розповів заступник начальника управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області Юрій Хорольський.

На порядку денному – як законно та максимально ефективно боротися із забороненим виловом. Як складати адміністративні протоколи, проводити затримання і вилучення.

«На тренінгу пояснили алгоритм дій у разі виявлення незаконного вилову. А ще – повноваження учасників "війни" з браконьєрами – як владних, так і громадських», – поділився поліцейський офіцер Богданівської громади Іван Костишин.

Залежно від водойми обмеження на вилов риби триватимуть до червня-липня. Для порушників передбачили як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Джерело: adm.dp.gov.ua
Поділитися: