#ОдинДень2014: Фонд Ріната Ахметова закликає приєднатися до онлайн-проєкту

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Перший день війни вони не забудуть ніколи. Фонд Ріната Ахметова у переддень Міжнародного дня миру закликає українців приєднатися до онлайн-проєкту #Одиндень2014. У соцмережі опублікуйте текст, фото або відео зі спогадом про день, коли ви зрозуміли, що на Донбасі почалася війна.

Де б зараз не грав Андрій Пятов, для нього будь-яке футбольне поле — нерідне. Адже у Донецьку було більш тепло і затишно. Один день змінив його життя, як і тисяч жителів Донбасу.

«Дружина у мене була за містом — у Щурово. У неї день народження —третього травня. Я пам'ятаю: я тренувався і їздив до них. І проїжджав ці блок-пости», — говорить гравець ФК «Шахтар» Андрій Пятов.

Дорога додому — зруйнована. Тоді у Слов’янську було справжнє пекло.

«Заправка, що вибухнула. Ми їхали й у мене діти були в машині. Таксист зупинив. 200 метрів і чулися постріли ... Я переживав за дітей», — говорить гравець ФК «Шахтар» Андрій Пятов.

Поїхали іншою дорогою та не постраждали. Тоді все було незрозуміло. А от вже після повернення з відпустки пройти через термінал Донецького аеропорту не судилося.

«Повернулися в Запоріжжі. Потрапили на перемир'я, останні дзвінки. Дітей відправили до батьків в Полтаву. Самі сіли в машину поїхали в Донецьк. Зібрали речі, виїхали», — говорить гравець ФК «Шахтар» Андрій Пятов.

А потім — життя надією, як і у тисяч мирних мешканців Донбасу, на те, що все скоро скінчиться. З таким самим відчуттям уже восьмий рік живе і переселенка з Широкиного Любов Петченко. Навіть якщо війна припиниться, їй нікуди повертатися.

«Ми не можемо повернутися. Нас відкинули взагалі від будинку. Ми позбавлені доступу, проїзду. А чоловік помер, він стрес переніс, це все на нервах», — говорить переселенка з Широкиного Любов Петченко.

Перший день війни жінка не забуде ніколи.

«Це було у мене вдома. Ми не очікували. Раптом виходимо — техніка їде, гул. Обстріли», — говорить переселенка з Широкиного Любов Петченко.

Говорити про мирне минуле Любові, як і усім, хто покинув рідні домівки, тяжко. Біль не вщухає донині.

«У нас загинуло 15 людей за час обстрілів. У нас не проходить цей біль. Залишається з нами, тому що ми втратили все», — говорить переселенка з Широкиного Любов Петченко.

Зараз Любов винаймає кімнату із сусідкою. За станом здоров'я жінка не може працювати. Свою історію вона вирішила розповісти всій Україні та стала учасницею проєкту «Один день» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Я хочу розповісти свою історію. Поділитися своїми переживаннями. І висловити все, що у нас наболіло, накипіло», — говорить переселенка з Широкиного Любов Петченко.

Мета проєкту — зберегти свідчення очевидців про день, коли для них почалася війна. Усе це для того, щоб переосмислити важливість миру, та заради мирного майбутнього країни. Для цього можете залишити свою історію у соцмережах із хештегом #Одиндень2014.

Реклама

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова передав автомобілі швидкої допомоги Toyota Land Cruiser 150 медикам.

Реклама