"Голоси Мирних": історія Насті з Донбасу

"Голоси Мирних": історія Насті з Донбасу - фото 1

Іграшкового ведмедика, що був із нею у найчорніші дні її життя — під обстрілами житлових будинків на Донбасі — Настя віддала у Музей. Коли снаряд влучив у її квартиру — вона була 10-річною наляканою дитиною. Зараз — призерка конкурсу есе "Один день".

Замість дев’ятиповерхівки, у якій на початку конфлікту мешкала родина Насті, — пустир. На архівних кадрах видно, на що перетворюється будинок, коли протягом 9 годин у нього влучає 70 снарядів.

Старшокласниця розповідає подробиці обстрілу телевізійнику Ігорю Пупкову. Трагічні події описала у своєму есе! Історія дівчини вразила всіх членів журі конкурсу "Один день", ініційованого Фондом Ріната Ахметова. Серед тих, кого не залишив байдужим цей твір, — і відомий ведучий новин.

«Коли особисто знайомишся, ти розумієш, що людина набагато глибша, набагато цікавіша. Набагато талановитіша», — говорить телеведучий, член журі конкурсу есе "Один день" Ігор Пупков.

Кожне слово дівчини відгукується болем. Насті було 10 років, коли квартиру знищив снаряд. Вона укрилась у ванній кімнаті, і щоб хоч якось заспокоїтися — читала книгу. Раптом — вибух, від якого, здавалося, підскочив увесь дім.

Мати Насті тоді дивом уціліла! Через пожежу і численні руйнування багатоповерхівку довелося демонтувати. Тоді здавалося, що разом із нею зникне і пам’ять про пережите.

«Мені хотілося, щоб люди дізналися, відчули мій біль», — говорить призерка конкурсу есе "Один день" Анастасія Кононенко.

Тепер історію Насті неможливо забути! Вона існуватиме в онлайн-музеї "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова. Робота школярки стане однією зі ста тисяч документальних сповідей, які планує зібрати музей.

«Щоб це відчути, потрібно прожити. Ті слова і моменти, які описуються у цьому творі ,їх неможливо придумати. Треба прожити, відчувати, пронести через себе. Проєкт та Фонд Ріната Ахметова — дуже важливий і потрібен нашим дітям, нашій молоді», — говорить учителька-наставниця Лисичанської загальноосвітньої школи № 13 Ліна Огороднічук.

Майже з двох тисяч робіт старшокласників журі відібрало 24. Їх авторів підтримали заохочувальними призами.

Під час зустрічі Настя передала Музею цінну для неї річ. І та — стане частиною експозиції.

«Це ведмежа, яке було зі мною в найстрашніші дні воєн. Я передаю цього ведмедика до музею "Голоси Мирних", щоб він зберігав пам'ять», — говорить призерка конкурсу есе "Один день" Анастасія Кононенко.

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова отримав престижну нагороду у Лондоні.

Реклама

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама