Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС

Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 1

Збудований Дніпропетровською ОДА Обухівський дитсадок побореться за престижну премію ЄС у галузі сучасної архітектури. Його номінували самі організатори конкурсу Mies van der Rohe Award. Загалом в українських містах відібрали 13 будівель із "родзинками".

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

— Зведений "із нуля" дитсадок в Обухівці запрацював у жовтні 2018 року. Він – на 115 малюків, – зазначила Ольга Горб. – Проєктувальники поєднали у двоповерховій будівлі цікаві архітектурні рішення та новітні технології. Максимальне енергозбереження – завдяки втіленню ідеї "орієнтації за Сонцем". А великі вікна створюють ефект "життя на галявині".

Новий дитсадок в Обухівці здобув славу найсучаснішого та найоригінальнішого в Україні. Все – завдяки унікальній архітектурі будівлі.

Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155346
Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155342
Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155343

Дитячі кімнати вітражами "дивляться" на південь. Там завжди досить сонячно. Влітку не спекотно. Від перегріву захищають навіси на фасаді. Сонячні панелі на даху – додаткове заощадження енергоспоживання.

Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155345
Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155344
Обухівський дитсадок номінували на премію ЄС - фото 155347

При відборі об’єктів на премію фахівці конкурсу враховують архітектурні рішення та користь для громади, – підкреслив архітектор дитсадка Олексій Валентіров. Естетика – на другому плані.

«У проєктуванні врахували й елементи сучасної європейської архітектури, і традиції модернізму. Намагалися стерти межу між приміщенням та довкіллям. Чудово "жити в саду", та при цьому за будь-якої погоди почуватися в комфорті. Такий ефект – завдяки великим вікнам від підлоги до стелі», – сказав Олексій Валентіров.

Загалом цьогоріч на премію Євросоюзу в галузі сучасної архітектури Mies van der Rohe Award претендують 449 споруд – із 41 країни світу. Україну представлять 13. Із Києва, Львова, Харкова, Обухівки. П’ятьох фіналістів визначать протягом року.