Обручки не в тренді: чому зменшується кількість шлюбів?

Без штампа в паспорті та обручок. Українці перестали одружуватися. РАЦСи пустують, а в Мін'юсті кажуть: в минулому році кількість зареєстрованих шлюбів зменшилася на чверть. Весільні сукні, вигук "гірко" та обручки – вже не в тренді.
Українські чоловіки перестали кликати заміж жінок. Життя без штампа та обручок все більше входить в тренд. Бажаючих одружитися тільки в 2020 році стало менше на чверть. Такі дані Мін'юсту.
Жінки скаржаться: все через небажання чоловіків брати на себе відповідальність. Психологи ж шокують – насправді, кажуть, саме слабка стать не поспішає в РАГС.
Чи може так званий цивільний шлюб назавжди потіснити офіційний? Весільна сукня, кільця і штамп в паспорті. Тепер все це швидше виняток, ніж традиція. В ЗАГС українці не надто поспішають. Серед аргументів – зайва відповідальність.
Українці не хочуть брати на себе відповідальність за шлюб – такими є результати соцопитування.
Раніше в РАЦСі реєстрували по 50 шлюбів в день. Зараз ця цифра зменшилася вдвічі, кажуть фахівці. Наталія Хоменко працює в РАЦСі вже 26 років. Каже, раніше тут був аншлаг.
В останні роки, за її словами, весільний бум зійшов нанівець. Оголошувати чоловіком і дружиною тут стали значно рідше.
В Україні є багато пар, які живуть в так званому "цивільному шлюбі": без штампа в паспорті.
Одна з таких пар – Тетяна та Олександр. Вони живуть разом вже п'ять років. З любов'ю в серці і без штампа в паспорті. Кажуть, похід в РАГС – це лише формальність.
На зменшення кількості шлюбів вплинув карантин, кажуть психологи. А ще – сучасне мислення.
Таких пар, як Тетяна та Олександр, в Україні щороку більшає. А ось кількість офіційних шлюбів, за даними Мін'юсту, тільки за 2020 рік зменшилася на 25%.
Як розповів начальник Міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іван Легостаєв, причина в тому, що у нас були обмеження, пов'язані з карантином.
По-друге, це високосний рік – не всі хочуть одружуватися у високосний рік.
Як розповідає психолог Максим Реуцький, цілком можливо, що багато пар спочатку не орієнтовані на життя з конкретною людиною решту часу. Сам стиль життя, швидкість мислення обумовлюють те, що люди навіть з трудом замислюються над тим, що потрібно себе документально зв'язати на довгі роки.
З такою позицією не згодні Сергій і Олеся. У масках і захисних рукавичках, пара вирушила на реєстрацію в самий розпал епідемії. Тому що дуже хотіли отримати свідоцтво про шлюб.
Чому ж таких, як Сергій – бажаючих потягнути в РАГС свою дівчину – не дуже багато?
Психолог Регіна Голуб каже, що нерідко винні в усьому саме жінки. Вони роблять все, щоб пропозиція руки і серця на їхню адресу – не звучала.
Юристи кажуть: з вибором офіційного нареченого для, наприклад, матеріальної безпеки – можна не поспішати. Оскільки в разі розриву відносин штамп в паспорті ні на що не вплине.
У 2020 році на Дніпропетровщині одружилися майже 14 тисяч пар. Це вдвічі менше, ніж в позаминулому році. Якщо така тенденція триватиме і далі, так званий "інститут шлюбу" може зникнути назавжди, кажуть фахівці. Але чи вплине це на почуття Сергія і Олесі або Олександра і Тетяни? Тих, у кого життя зі штампом... і без.
Раніше ми писали, чому українці перестали одружуватися.



