Обручки не в тренді: чому зменшується кількість шлюбів?

28 лютого, 14:36
Обручки не в тренді: чому зменшується кількість шлюбів? - фото 1

Без штампа в паспорті та обручок. Українці перестали одружуватися. РАЦСи пустують, а в Мін'юсті кажуть: в минулому році кількість зареєстрованих шлюбів зменшилася на чверть. Весільні сукні, вигук "гірко" та обручки – вже не в тренді.

Українські чоловіки перестали кликати заміж жінок. Життя без штампа та обручок все більше входить в тренд. Бажаючих одружитися тільки в 2020 році стало менше на чверть. Такі дані Мін'юсту.

Жінки скаржаться: все через небажання чоловіків брати на себе відповідальність. Психологи ж шокують насправді, кажуть, саме слабка стать не поспішає в РАГС.

Чи може так званий цивільний шлюб назавжди потіснити офіційний? Весільна сукня, кільця і ​​штамп в паспорті. Тепер все це швидше виняток, ніж традиція. В ЗАГС українці не надто поспішають. Серед аргументів зайва відповідальність.

Українці не хочуть брати на себе відповідальність за шлюб такими є результати соцопитування.

Раніше в РАЦСі реєстрували по 50 шлюбів в день. Зараз ця цифра зменшилася вдвічі, кажуть фахівці. Наталія Хоменко працює в РАЦСі вже 26 років. Каже, раніше тут був аншлаг.

"До 50 пар в залі. Ми виходили по 3 людини, проводили цю реєстрацію, тому що така кількість була вистояти дуже важко. І кількість гостей. Одна пара взагалі привезла 22 машини гостей. У нас був зал, 50 кв. м, і він навіть не вмістив усіх бажаючих", розповідає начальник Соборного відділу РАГС Наталія Хоменко.

В останні роки, за її словами, весільний бум зійшов нанівець. Оголошувати чоловіком і дружиною тут стали значно рідше.

В Україні є багато пар, які живуть в так званому "цивільному шлюбі": без штампа в паспорті.

Одна з таких пар Тетяна та Олександр. Вони живуть разом вже п'ять років. З любов'ю в серці і без штампа в паспорті. Кажуть, похід в РАГС це лише формальність.

На зменшення кількості шлюбів вплинув карантин, кажуть психологи. А ще сучасне мислення.

Таких пар, як Тетяна та Олександр, в Україні щороку більшає. А ось кількість офіційних шлюбів, за даними Мін'юсту, тільки за 2020 рік зменшилася на 25%.

Як розповів начальник Міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іван Легостаєв, причина в тому, що у нас були обмеження, пов'язані з карантином.

По-друге, це високосний рік не всі хочуть одружуватися у високосний рік.

Як розповідає психолог Максим Реуцький, цілком можливо, що багато пар спочатку не орієнтовані на життя з конкретною людиною решту часу. Сам стиль життя, швидкість мислення обумовлюють те, що люди навіть з трудом замислюються над тим, що потрібно себе документально зв'язати на довгі роки.

З такою позицією не згодні Сергій і Олеся. У масках і захисних рукавичках, пара вирушила на реєстрацію в самий розпал епідемії. Тому що дуже хотіли отримати свідоцтво про шлюб.

"Для мене було важливо саме розписатися. Цивільний шлюб це все-таки щось не те, це ще нічого до кінця не означає", говорить Олеся.
"Для якихось чоловіків, які прагнуть ще десь там потусити, погуляти, закриваються якісь двері, можливості, але для мене штамп був зрозумілий і ясний я до нього йшов спокійно і впевнено", пояснює Сергій.

Чому ж таких, як Сергій бажаючих потягнути в РАГС свою дівчину не дуже багато?

Психолог Регіна Голуб каже, що нерідко винні в усьому саме жінки. Вони роблять все, щоб пропозиція руки і серця на їхню адресу – не звучала.

"Якщо ми усвідомлено запитаймо, чи хочеш ти вийти заміж, логічно, що вона відповість "так". Але розібравшись з внутрішніми питаннями, ми можемо виявити, що всередині вона каже "ні". І ці відповіді продиктовані її батьківської системою, страхами, неправильними образами заміжжя або нерозумінням того, чого вона насправді хоче", каже фахівець.

Юристи кажуть: з вибором офіційного нареченого для, наприклад, матеріальної безпеки можна не поспішати. Оскільки в разі розриву відносин штамп в паспорті ні на що не вплине.

"Так само, люди, які живуть в незареєстрованому шлюбі, можуть ділити майно. Тобто встановлюється факт спільного проживання... Свідки, фотографії, це все може бути доказом того, що чоловік і жінка проживали без реєстрації шлюбу, але сім'єю", розповідає юрист Артем Шахторін.

У 2020 році на Дніпропетровщині одружилися майже 14 тисяч пар. Це вдвічі менше, ніж в позаминулому році. Якщо така тенденція триватиме і далі, так званий "інститут шлюбу" може зникнути назавжди, кажуть фахівці. Але чи вплине це на почуття Сергія і Олесі або Олександра і Тетяни? Тих, у кого життя зі штампом... і без.

Раніше ми писали, чому українці перестали одружуватися.

Поділитися: