Обласна комісія ТБЧС підтримала рішення уряду про карантин вихідного дня

Обласна комісія ТБЧС підтримала рішення уряду про карантин вихідного дня - фото 1

Локдауну на Дніпропетровщині бути. Обласна комісія ТБЧС підтримала рішення уряду про карантин вихідного дня.

Це означатиме, що у суботу та неділю не працюватимуть торгові центри, ресторани, театри, салони краси та спортзали. Як до такого рішення ставляться підприємці та що буде відчинено на вихідних?

Прем'єру спектаклю в театрі Шевченка переносять уже вдруге. Мали грати цими вихідними. Та через карантин — плани змінилися. Так довго виставу ще не готували, каже режисер Олександр Варун. Вона повинна була вийти ще у травні. Через карантин вихідного дня — запланували на четвер.

«Я хочу щоб у кожному театрі були аншлаги, і я сподіваюся, що глядач зачекався, справді зачекався і на цю прем'єру і взагалі на нові вистави театру. Я сподіваюся що прийдуть. Сумно, звичайно, що карантин нам заважає. Та що ж поробиш, головне — здоров'я», — говорить головний режисер театру ім. Т. Г. Шевченка Олександр Варун.

Через локдаун не працюватиме і квітковий центр Ольги. Хоча замовлення на постачу вона вже зробила.

І якщо квіти можна продавати онлайн, то інший бізнес Ольги — салон краси — на вихідні доведеться закрити. У дні — коли найбільша кількість клієнтів. А це означатиме — чималу втрату заробітків.

На засіданні уряду підприємцям пообіцяли компенсувати збитки. Також підтримати бізнес планують і обласні чиновники.

«Бізнес і підприємці це драйвери нашої економіки, тому що вони є головними платниками податків для всіх нас. І ми маємо їх почути і вести робочий, професійний діалог. Тому зараз у моєму розпорядженні буде створена рада підприємців при облдержадміністрації», — каже голова обладміністрації Олександр Бондаренко.

Карантин вихідного дня означає, що з дванадцятої ночі суботи до дванадцятої ночі понеділка не працюватимуть торгівельні центри, кафе, ресторани та спортзали. Локдаун не стосується лише продуктових магазинів, аптек, заправок, банкоматів, пошти та закладів харчування на виніс. Продовжить їздити і громадський транспорт. Такі обмеження ввели поки що на три тижні — до 29 листопада включно.

А тим часом українці створили петицію на сайті президента. Вимагають скасувати карантин вихідного дня та не заважати підприємцям працювати. За три дні таку ініціативу підтримали майже 24 тисячі людей. Із 25 необхідних.

Реклама