Обережно, глушилки: на парковці одного з торговельних центрів не спрацьовує сигналізація

30.12.2020, 18:03
Обережно, глушилки: на парковці одного з торговельних центрів не спрацьовує сигналізація - фото 1

Такі повідомлення дніпряни публікують у соцмережах. Фахівці кажуть: таким чином зловмисники можуть без проблем залізти до вашої автівки й обікрасти її.

Заїхав до магазину, а коли повертався до машини — не зміг розблокувати двері. Така історія сталась із Олександром. В автівці не спрацьовував центральний замок, — розповідає чоловік.

«Не спрацьовувала жодна кнопка. Я зідзвонився зі своїм знайомим електриком. Він сказав, що можливо десь працює глушилка», — розповідає житель Дніпра Олександр Антонов.

Відчинити автомобіль вдалося ключем. Пульт від сигналізації у водія запрацював лише, коли той від’їхав на кілометр від парковки. І такий випадок — не єдиний. У соціальних мережах днями з’явилося таке повідомлення:

«Помітив, що машина ставиться на сигналізацію раза з третього. Брелок ніби глючить. І навколо мене ще людей п’ятеро із такою проблемою».

У коментарях містяни діляться схожими історіями:

«Хвилин 20 довелося використовувати цей брелок. Грішила на сигналізацію. Потім переставила машину в іншу частину парковки, все запрацювало».

«Думала, батарейка сдохла. Купила, змінила. Марно. Поруч у родини теж машина не відкривалася. Біля нас машина істерила на сигналізації».

Аби перевірити, чи справді у машин відмовляють замки, рушаймо на парковку біля одного з торговельних центрів Дніпра.

Наша машина без проблем зачинилася та відчинилася. Утім, спеціалісти кажуть: якщо у вас не працює пульт на ключах — десь поруч може бути увімкнена так звана “глушилка”.

«Припустимо, що в чорному автомобілі сидять зловмисники. Їх, як правило, працює не менше двох людей. У одного з них в руках, так звана, "глушилка". Спеціальний пристрій, який глушить, перекриває сигнали, які подаються людиною від його ключа. Наша людина, наша жертва, так звана, думає, що закрила автомобіль, натиснула і пішла. Насправді, вона не закрила. Зловмисник перекрив сигнал», — пояснює Микита Нем'ятий, спеціаліст з автомобільної безпеки.

Аби вберегти машину і речі в ній від злодіїв — краще не забувати телефони, гаманці та дорогу техніку в салоні. Автівку слід зачиняти ключем, а якщо у вас є відеореєстратор — залиште його увімкненим, бо тоді є шанс зафільмувати зловмисників. І якщо вам вдалося виявити тих, хто глушить сигналізації, — викликайте поліцію.

Поділитися: