Нові тарифи під ялинку: на українців чекає здорожчання комунальних послуг

29.12.2020, 19:16
Нові тарифи під ялинку: на українців чекає здорожчання комунальних послуг - фото 1

Від січня здорожчає опалення у середньому на чверть. Також зросте і тариф на воду — на 10–15%.

Здорожчає і доставка газу — до півтори гривні за кубометр. Буде і поетапне підвищення тарифів на електроенергію. Про нові ціни говорить Нацрегулятор та Кабмін.

Більше заплатимо і за мобільний зв'язок. У 2021-му в тарифних пакетах майже усіх операторів ціни піднімуться в півтора-два рази. З нового року здорожчають і цигарки на 8–12 гривень. Також у січні заплановане чергове підвищення мінімальної зарплати. Що також спричинить збільшення усіх інших виплат, — упевнені економісти.

«З 1 січня у нас новий держбюджет, а отже нові макропоказники. Ми можемо очікувати плавного підвищення цін на всі товари і послуги українського виробництва, знову — транспорт, ну і послуги — тому що праця дорожчає», — повідомляє Михайло Крапивко, економічний експерт.

А ще Мінсоцполітики підготувало план підвищення й індексації пенсій. Із 1 січня збільшать і зарплати вчителів — на 20%.

У новому році курс гривні до основних валют суттєво не зміниться. І оскільки всі світові валюти знецінюються — можливі незначні коливання. Тому радять тримати свої гроші у різних валютах.

«Ми отримуємо той курс, який на сьогодні, ну максимум плюс 5–10%. Половину тримайте у доларах, половину — у гривні, або половину — в гривні, а другу половину діліть на долар і євро. І дійсно, треба мати з одного боку кубишку, з іншого — більше заробляти», — ділиться економічний експерт Володимир Косюга.

Поділитися: