Нові правила для вступу до ВНЗ: що готує МОН майбутнім абітурієнтам?

Нові правила для вступу до ВНЗ: що готує МОН майбутнім абітурієнтам? - фото 1

Міністерство освіти і науки розмістило проєкт нових умов прийому на навчання абітурієнтів на 2022 рік на громадське обговорення. Чиновники планують змінити перелік обов'язкових предметів та запровадити інші зміни.

Міністерство освіти і науки запропонувало ввести нові правила вступу до вищих навчальних закладів. Про це повідомляє пресслужба МОН.

27 вересня 2021 року на сайті Міністерства освіти розмістили проєкт умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік. Зміни для вступу, які планують ввести чиновники, винесені для громадського обговорення.

«Система вищої освіти України — важлива складова розвитку технологій нового покоління. Для забезпечення реалізації права на здобуття вищої освіти, враховуючи попередній досвід організації вступної кампанії, МОН створює нові можливості задля спрощення процедури подачі заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи. Всі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти загалом та становлення конкурентоздатності університетів країни», –— зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.


Перелік основних змін, які планують ввести:

  1. розширено можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти;
  2. удосконалено розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;
  3. скорочено перелік паперових копій документів, що їх мають подавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (зокрема тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО);
  4. єдине фахове вступне випробування в магістратуру з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання заплановано для спеціальностей галузей знань 05 "Соціальні та поведінкові науки", 06 "Журналістика", 07 "Управління та адміністрування", 08 "Право", 28 "Публічне управління та адміністрування", 29 "Міжнародні відносини";
  5. змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилено роль математики під час вступу до ЗВО;
  6. для вступників на спеціальності галузі знань 22 "Охорона здоров’я" замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

 

Реклама

Раніше, ми писали, що у Дніпрі розшукують безвісти зниклого 17-річного студента дніпровського вишу Назара Бойка.

Реклама