Нові ЦНАПи, інтернет-субвенція, тренінги для держслужбовців: публічний звіт ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

Коштом держсубвенції в 33 громадах розвиватимуть мережу швидкісного інтернету. В 11 ОТГ – відкриють або оновлять ЦНАПи. Про це на публічному звіті розповів заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван Начовний.

«33 громади області отримали інтернет-субвенцію. Їм виділили понад 15 млн грн. Протягом двох років швидкісним інтернетом планують забезпечити 392 заклади в 137 населених пунктах. Зокрема школи та лікарні, бібліотеки, ЦНАПи, органи влади», – сказав Іван Начовний.

Він додав: можливість користуватися інтернетом отримають понад 50 тис. жителів сільських територій Дніпропетровщини.

11 громад області отримають субвенцію на облаштування Центрів надання адмінпослуг. У Юр’ївці цим коштом планують звести "з нуля" ЦНАП. У Першотравневій громаді – завершити капремонт приміщення під майбутній центр. Ще у 9 громадах – придбати обладнання для видачі біометричних документів, посвідчень водія, реєстрації транспорту.

Цього тижня планують відкрити оновлений ЦНАП у Верхньодніпровській громаді. Його відремонтували місцевим коштом. З оснащенням та навчанням персоналу допомогла програма "U-LEAD з Європою".

«Одна з найпопулярніших послуг у ЦНАПах – оформлення біометричних паспортів. Нині це можна зробити у 22-х офісах, – сказав Іван Начовний. – У 2021-му центри адмінпослуг видали майже 12,5 тис. закордонних паспортів та ID-карток».

На Дніпропетровщині пройшли тренінги з медіаграмотності та кібербезпеки. Їх провели для держслужбовців. Слухачів навчали принципам безпеки в інтернеті та соцмережах. Нагадали про основні правила поведінки у кіберпросторі.

Стартував черговий форум "Україна 30". Тема обговорень – економіка без олігархів. Онлайн-трансляція – тут.

Реклама

Реклама