НКРЕКП встановила мінімальну плату за доставку газу: для кого вона діятиме?

19 березня, 15:56
Актуально
НКРЕКП встановила мінімальну плату за доставку газу: для кого вона діятиме? - фото 1

НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку блакитного палива. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців і які не користувались газом.

Розмір мінімального платежу у Дніпрі та Дніпровському районі у першому півріччі 2020 року становитиме від 2,15 грн до 17,27 грн на місяць. Зміни діятимуть з 1 січня 2020 року. Про це під час прес-конференції у Дніпровській міськраді повідомив начальник управління зовнішніх комунікацій АТ "Дніпрогаз" Микита Лучкін.

 

6 березня 2020 року державний регулятор схвалив постанову № 580, яка передбачає мінімальну плату за доставку природного газу для таких категорій споживачів:

  • - нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший, ніж дев'ять місяців;
  • - домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, зокрема яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подавали заяву на розірвання договору на розподіл.

 

Розмір мінімальної плати залежно від наявності газового обладнання буде розраховуватись так:

НКРЕКП встановила мінімальну плату за доставку газу: для кого вона діятиме? - фото 106073

 

Згідно з Постановою НКРЕКП від 24 грудня 2019 р. № 3017 затверджено:

на період з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно:

тариф на послуги розподілу природного газу – у розмірі 0,66 грн за 1 куб. м на місяць з ПДВ;

на період з 1 липня 2020 року:

тариф на послуги розподілу природного газу – у розмірі 0,77 грн за 1 куб. м на місяць з ПДВ.

 

Оновлені рахунки споживачі отримають у квітні поточного року. Тим, хто вже сплатив за квитанціями в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв до газової компанії та звертатись до контакт-центру.

 

Для розрахунку мінімальної плати за доставку для домогосподарств НКРЕКП використало діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року № 143 "Питання споживання природного газу".

Розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахована з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: