Нічні молитви та обов’язковий піст: як у Дніпрі мусульмани відзначають Рамадан?

16 квітня, 17:00
Нічні молитви та обов’язковий піст: як у Дніпрі мусульмани відзначають Рамадан? - фото 1

У Дніпрі віряни збираються в ісламському культурному центрі.

Мусульмани відзначають велике релігійне свято — Рамадан. Воно розпочалось у вівторок і триватиме місяць. У цей час у вірян діє заборона на вживання їжі і води від світанку до заходу сонця. Усе, аби навчитися цінувати Божі дари та зосередитися на своєму зв’язку зі Всевишнім. Також вдень не можна курити та мати фізичні стосунки між дружиною та чоловіком. Віряни мають щоденну молитву. У Дніпрі її проводять в ісламському культурному центрі. Щоночі там збирається півсотні мусульман.

«Є нічна молитва — Таравіх. У молитвах у нас дотримується відстань у півтора метра між людьми, що моляться, масковий режим, ну і відстань ми намагаємося регулювати», — говорить імам ісламського культурного центру Дніпра Едгар Девлікамов.
«У нас уже пройшла у Дніпрі акція. Ми збирали до Рамадану матеріальну допомогу. Ми купили продуктові набори і розподіляли між малозабезпеченими верствами населення: жінки-одиначки, інваліди, хворі люди. Ось таким чином Рамадан в умовах карантину відбувається зараз», — розповідає голова релегійної громади мусульман "Відродження" Павло Федосов.

 

 
Поділитися: