Ані пенсії, ані соцвиплат: хто ризикує залишитися без копійки в старості?

Якщо не відпахав 28 років, від держави тепер — ні копійки. Що робити тим, хто не заробив на старість?
Не світить пенсія? А відтепер ще і соціальна допомога! Держава більше не дасть жодної копійки тому, хто не встиг накопити 28 років стажу. Таке рішення Уряду діє з першого січня. До того ж розраховувати на соціальну виплату тепер можуть лише малозабезпечені віком від 65. Тоді, як раніше гроші давали усім, хто не мав достатньо стажу. Чого ще чекати від пенсійної реформи у 2021-му? Та що робити тим, хто не заробив на старість?
Мінімальна виплата пенсії в Україні на сьогодні — 1760 гривень. Та й на неї мають право далеко не всі.
Для отримання статусу "пенсіонер" вам повинно виповнитися 60. Це стосується як чоловіків, так і жінок. Обов’язкова умова — мати щонайменше 28 років страхового стажу — інакше кажучи, офіційної роботи. І якщо зараз — 28, то наступного року треба буде накопичити вже 29. І так до 2028-го, поки не "назбираєте" 35 років стажу.
Тетяна Рюриківна — новоспечена пенсіонерка. Жінка якраз встигла накопичити 28 років стажу. Зізнається: змолоду пенсією не дуже й переймалася. Та "золотий" вік підкрався непомітно.
Та й на соціальну допомогу вже розраховувати не варто. Так вирішив Уряд. Із першого січня держава більше не платитиме тим, хто занадто мало працював. Тепер гроші можна отримати лише за певних умов, — кажуть у департаменті соцзахисту.
Утім, якщо ви не накопичили достатньо стажу, його завжди можна докупити. Щоправда, за один рік "псевдороботи" доведеться викласти чимало.
Дізнатися, скільки років вже є у скарбничці, та навіть прорахувати свою майбутню пенсію можна самостійно. Якщо з українцями 60+ усе більш-менш зрозуміло, то чого ж очікувати нам — тим, кому до пенсії кілька десятків років. Прогнози Уряду — невтішні.
Як вихід, держава пропонує накопичувальну пенсію. Ідея не нова. Та навіть не добре забута. Про неї говорять щороку. Та от реалізувати — ніяк не виходить.
Такій перспективі — мати накопичувальну систему — не дуже радіє Дмитро. Чоловікові — 35 років. Каже: на пенсію в майбутньому і не розраховує. Тому зараз віддавати гроші державі не хоче.
Та все-таки у 2021-му Уряд планує поетапно підвищувати пенсії. Але це реально тільки коли країна вийде із кризи та локдауну, — кажуть економісти. Бо якщо не буде робочих місць — не буде податків. А отже — і пенсій.



