Не збирати та не купувати: в мерії закликали жителів Дніпра берегти первоцвіти

01 березня, 16:54
Не збирати та не купувати: в мерії закликали жителів Дніпра берегти первоцвіти - фото 1

Зрізання квітів, які першими з'являються навесні, призводить до зменшення їх кількості в природі – і до повного зникнення. Сьогодні, 1 березня, до дніпрян звернулися з закликом не збирати та не купувати ранньовесняні рослини.

Як розповіла начальник відділу екологічного контролю Управління комунальної екології Департаменту екологічної політики Дніпровського міськради Тетяна Левачова, навесні торгівля первоцвітами набуває великих обсягів.

А первоцвіти – це екологічна група рослин, яка налічує близько 500 видів. Практично всі вони охороняються Червоною книгою України.

Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів – усі види підсніжників, білоцвіти, сон-трава, дикі тюльпани, шафран, а також черемша або цибуля ведмежа.

Тетяна Левачова зазначила, що особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня. При цьому при зриву стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, пошкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія, необхідно 7-8 років.

"Масове знищення ранньовесняних рослин для продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а потім і до повного зникнення. Купуючи первоцвіти, ви демонструєте дітям недбале ставлення до природи. Не робіть цього і не підтримуйте незаконну торгівлю", – зазначила представник департаменту.

Торгівля рідкісними видами рослин та тими, які зникають, є порушенням низки законів, і за це передбачені штрафи.

З 10 лютого у Дніпрі інспектори КП "Благоустрій міста" щодня проводять рейди з виявлення незаконної торгівлі квітами, в тому числі первоцвітами.

При виявленні порушників викликають поліцію, після чого складається адміністративний протокол за ст. 152 "Порушення правил благоустрою". Штраф у такому випадку – до 1360 грн.

За 2,5 тижні інспекторами зафіксовано понад 100 випадків незаконної торгівлі квітами. Якщо городяни стали свідками торгівлі первоцвітами, вони можуть звертатися до комунального підприємства «Благоустрій міста» за телефонами: (+380 56) 756-98-88, 756-98-84.

Джерело: ДніпроОДА
Поділитися: