Не могли побороти ні копи, ні СБУ: як в Україні будуть боротися з "бурштиновою" мафією?

14 серпня, 11:29
Не могли побороти ні копи, ні СБУ: як в Україні будуть боротися з "бурштиновою" мафією? - фото 1

Два роки тому через кілограм сонячного каменю на Житомирщині убили двох людей.

Вдарити ліцензіями по бурштиновій мафії. Озброєні загони в лісах, перестрілки, ландшафт, як на поверхні місяця, — таким донині був видобуток бурштину.

Бурштинову мафію не могли зупинити ані поліція, ані служба безпеки десятиліттями. Нині ж чиновники намагаються узаконити видобуток. Спецдозволи почали продавати на електронних торгах. Поки збули один такий. Переможець за право розробки ділянки сплатив 12,5 мільйонів гривень. Майже вдвічі більше покупці обіцяли заплатити за інший лот, але потім відмовилися. Ліцензію знову виставлять на продаж уже восени на новому аукціоні.

«Від видобутку бурштину гроші обов'язково йдуть у бюджет, тобто сплачуються як стандартні податки, так і додатковий податок — рента. З видобутку бурштину 30% цієї ренти йде безпосередньо в бюджети місцевих громад, тобто, щоб зацікавити місцеві громади», — повідомляє Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України.
«Такі ліцензії йдуть терміном на п'ять років, аби швидко компанія могла зайти. Це є наскрізна ліцензія. В себе включає розвідку з дослідно-промисловою розробкою і видобування. Щоб компанія могла зайти, швидко відпрацювати ці 10 гектарів та провести рекультивацію. Бо у нас головне завдання — побороти оці місця нелегального видобутку, щоб більше туди вже ніхто не заходив», — ділиться Анатолій Капустюк, заступник директора КП "Волиньприродресурс".
Поділитися: