Названі головні симптоми нового штаму "Омікрон"

Названі головні симптоми нового штаму "Омікрон" - фото 1

Головними ознаками нового штаму коронавірусу є сильна втома та головний біль.

Новий штам коронавірусу "Омікрон" уже фіксують у різних країнах світу. Наразі названі деякі його симптоми. І вони відрізняються від ознак захворювання попередніх штамів. Про це пише "The Telegraph".

За словами південноафриканського медика Анжеліки Кутзеє, головний симптом "Омікрона" — сильна втома. Інша часта ознака — головний біль. Крім того, фіксують прискорений пульс і високу температуру у хворої шестирічної дитини.

Проте нюх та смак у всіх залишалися без змін.

«Їх симптоми були дуже відмінними від тих, з якими я стикалася раніше, і виявлялися у легкій формі», — зазначила Кутзеє.

Хворих не було госпіталізовано, тому що ті не звертали уваги на симптоми. Наявність вірусу показав тест.

Одужували пацієнти в середньому за 2-4 дні. Ймовірно, це відбувалося через вік людей — усі вони молоді.

«Зараз ми маємо турбуватися про те, що коли літні невакциновані будуть інфіковані новим штамом, побачимо багато людей з тяжкою формою хвороби», — попередила лікарка з ПАР.

Новий штам коронавірусу фіксують переважно у тих, хто приїхав з півдня Африки. Також випадки зараження вже підтверджені у Британії, Німеччині, Італії, Чехії, Ізраїлі, Австралії, Нідерландах, Данії та Канаді.

У ВООЗ наголосили, що новий різновид інфекції має безліч мутацій, які викликають занепокоєння. Як зазначили в організації, ризик повторного зараження цим варіантом — високий.

Реклама

Реклама