Назбирати на пенсію: кожного працюючого можуть змусити відкладати собі гроші на старість

У Парламенті вже лежить законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему.
І ніби справедливо: що зібрав, те й отримав. Та автори продумали не усе. Чому деякі роботодавці просто не виживуть і не допоможуть людям забезпечити «щасливе пенсійне майбутнє» - читайте далі.
Кожен робочий день Владислава сповнений ароматом кави. Готує її з ранку до вечора. Хлопцеві двадцять шість. І на що житиме у старості – не замислюється.
Та невдовзі Владиславу і всім, хто працює, доведеться таки дбати про гроші на потім. Парламент хоче змінити пенсійну систему.
Тобто з кожної зарплатні доведеться віддавати частину до спеціальних Пенсійних фондів. Для нас із вами – найменший внесок – один відсоток від заробітку, роботодавець завжди платитиме на 1 процент більше. Тобто – мінімум 2 відсотки.
Керівник кав’ярні, де працює Владислав – не у захваті. Для нього це додаткові витрати.
Нова пенсійна система хоч і на часі, та має бути реальною, кажуть самі нардепи.
Експерти кажуть, – якщо запроваджувати нові платежі, то варто було б урізати внески до старих фондів.
А ще потрібні гарантії, що недержавні Пенсійні Фонди врахують інфляцію протягом усіх наступних років та переіндексують внески. Наразі цього у законопроєкті немає, тож гроші можуть перетворитися на папір. До того ж люди мають бути упевнені, що приватний фонд не зникне разом із коштами – переконаний ексміністр економіки Тимофій Мілованов, який уже давно збирає собі на пенсію.
Бариста Владислав розбиратись у пенсійній системі не хоче – не вірить.
Як впроваджувати зміни системи так, щоб гроші майбутніх пенсіонерів примножувались – депутати, урядовці, бізнес і прості українці мають ще домовитися. І прописати багато механізмів. Бо ж і для людей, і для підприємств нові правила мають бути вигідними та реальними. Щоб Владислав і такі, як він, у це вірили.