Навіщо потрібен карантин?

30 березня, 13:20
Навіщо потрібен карантин? - фото 1

Та чи допоможе він Україні?

Більше 3.5 мільйонів українців на час карантину залишилися без роботи. Такі дані Торгово-промислової палати. 60% співвітчизників не роблять заощадження і без зарплати не проживуть і місяця. Кореспондент 34 телеканалу проаналізувала поширення коронавірусу у світі.
І шукала відповідь на питання: чи можна обійтись без карантину?

Соня самоізолювалася ще на початку карантину. Замість відвідувань звичних ресторанів, готує смачні страви сама. І впевнена, саме зараз дуже важливо обмежити звичне спілкування.

«Вже другий тиждень я знаходжуся на самоізоляції вдома. А це означає, що гуляю я всього лише раз на три дні, по півгодинки, далеко від людей. Працюю я віддалено, у цьому плані дискомфорту немає. В принципі, ми самі здатні нормалізувати своє життя, навіть в таких умовах. Тим більше, це тимчасові заходи. Які допоможуть нам зберегти своє життя», - ділиться Соня Співаковська.


А от Поліна продовжує працювати. На роботу їздить на велосипеді. І дуже обурена такими суворими нормами карантину.

«Мені не подобається цей карантин, тому що дуже багато обмежень. По-перше, відмінилися мої улюблені тренування, по-друге, скасували громадський транспорт. Як їздити на роботу тепер - невідомо. Також я вважаю, що у нас в області дуже маленька кількість хворих і такі жорсткі умови карантину - не виправдані. Можливо я не права», — каже противниця карантину Поліна Вегера.


У кожного – своя реакція на нинішні події, каже психолог Максим Реуцький. Паніка і гнів — найпоширеніші. За два тижні ізоляції клієнтів збільшилося на чверть, додає спеціаліст.

«Перша реакція - це панічна. Коли є страх смерті. Страх порожнечі, страх небуття. Звідси прагнення порожнечу заповнити. Це і продукти, і санітайзери, і лікарська продукція. Інша сторона - це, так звана, істерична анозагназія. Коли люди взагалі не приймають ситуацію, спрацьовує механізм заперечення. Дві форми реакції, а середньої немає. Ось в цій розумної середині є зараз велика потреба», — сказав психолог Максим Реуцький.


Головна причина паніки — брак інформації або недостовірні новини у мережі, каже соціолог. А такий суворий карантин — лише заплутав людей.

«Продовження на три тижні карантину - це може бути гарна профілактична міра. Але з точки зору економіки наслідки цих заходів, ми ще до кінця, на жаль, не розуміємо. І найбільша проблема, що нам не говорять про це. Нам не говорять, до чого готуватися. І людей дратує не стільки сам карантин, скільки відсутність інформації про те, як все буде влаштовано потім», — розповідає соціолог Дмитро Громаков.


12 березня в Україні зачинили усі школи та садочки. На той час були підтверджені 3 випадки коронавірусу. За 5 днів уряд посилив умови карантину. Тоді вже було 2 смерті та 14 хворих на COVID-19.

Але епіцентром пандемії у Європі стала Італія. 31 січня COVID-19 виявили у двох китайців, що приїхали до Риму. Увесь лютий число хворих у країні зростало, але італійці не панікували. Вони продовжували жити у звичному ритмі. Карантин в Італії оголосили 9 березня. Тоді з діагнозом «коронавірус» у лікарнях було вже 9 тисяч людей. І 400 смертей. А зараз в Італії мало не щодня – нові антирекорди. Лише за 23 березня COVID-19 забрав 743 життя і з’явилося ще 5 тисяч заражених.
За місяць на Аппенінському півострові смертей більше, ніж у Китаї за три. Штрафи за нехтування карантином підвисили до 3 тисяч євро, а мери італійських містечок записали гнівні послання до порушників.

«Куди в біса ви ходите?
Маєте залишатися вдома!
Ви що, не розумієте, що люди помирають по півтисячі за день.
Помирають!
А ви вигадуєте, як оминути закон і вийти надвір!», - обурений мер міста Гуальдо-Тадіно Массімільяно Прескутті.


А ось мер міста Барі взявся особисто проганяти людей з вулиць і пояснювати, що це не жарти.

«Вам не можна тут бути, це заборонено. Ми всі захворіємо. Це ж надзвичайний стан, не гра. Кадри з Мілана та Бергамо - не кіно. Люди помирають, як ще це пояснити?», — розповідає мер міста Барі Антоніо Декаро.


Один мільярд триста мільйонів людей цього тижня відправив на карантин прем’єр-міністр Індії. Кордони між штатами та округами закрили, а жителі три тижні сидітимуть вдома.

«Щоб урятувати кожного громадянина Індії, щоб урятувати вас та вашу родину — виходити з дому заборонять. Цей період у 21 день є критично важливим, щоб розірвати ланцюг поширення коронавірусної інфекції», - пояснює прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді.


Карантин не вб'є вірус, але самоізоляція допоможе зменшити поширення інфекції. Кожен із нас може змінити статистику, просто залишившись удома.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: