Навчальний рік – на фініші

25 травня, 09:14
Навчальний рік – на фініші - фото 1

Табелі та контрольні для учнів – лише онлайн. А ось випускні взагалі скасували.

Як же цього річ прощатимуться зі школою, вступатимуть у ВНЗ та чи не скасували ЗНО?
Про все це розкаже Юлія Звягінцева.

У планах Ані все виглядало ідеально. Лінійка, вальс та омріяна червона сукня.

“Я готувалася до випускного, я вже їздила приміряти сукню. Ми вже репетирували, танцювали - все виходило”, — каже випускниця Анна Д’яковська.


Урочистим завершення навчального року бачив і Микита.

“Не секрет, що будь-який 11-класник чекає випускний, як можна швидше і з спраглими очима”, - підтримує Анну випусник Микита Федорчак.


Те, що випускні скасували, дітей лише засмутило, а ось батькам – ще і влетіло у копієчку.
Але урочисті заходи скасували лише у школах. Зібратися можна на природі або в ресторані, каже Настя.

“Коли ми здамо екзамени - ми вже будемо вирішувати як відсвяткуємо випускний і закінчення школи”, — сказала випускниця Анастасія.


Бути цьогоріч і Зовнішньому незалежному оцінюванню. Основна сесія запланована на 25 червня.

“З цьогорічним ЗНО буде первинний огляд абітурієнтів у пунктах тестування. З симптоматикою до пунктів ЗНО не допустять абітурієнтів. Цього року це вимога, якщо абітурієнт занедужав, то він залишається вдома і викликає лікаря. І за документом може претендувати на додаткову сесію”, - пояснила зміни у проведенні тестування директорка регіонального ЦОЯО Марина Горбенко-Хвастунова.


Поки випускники готуються до тестування, решта учнів також не байдикує.

Катя у шостому класі. Цьогоріч за парту вона вже не повернеться. Тож підсумкові контрольні виконує онлайн.

“Ми проходимо тести на комп’ютері і одразу бачимо свою оцінку. Також можна подивитися помилки. В кінці навчального року табель з оцінками мені відправлять на мамину пошту. Таке навчання мені подобаєтьс”, - поділилась шестикласниця Катерина Лисенко.


Ще була скасована підсумкова атестація для учнів 4 та 9 класів.

Студенти також вже декілька місяців навчаються онлайн.
Вероніка закінчує п'ятий курс. Зараз у дівчини сесія, вона має виконати 7 практичних завдань.

“Практичні нам завдання видаються. Ці практичні ми виконуємо у Word’івських документах. Або просто у робочих зошитах, а потім скануємо і відправляємо викладачу. Я гадаю, що скоріше за все наприкінці сесії ми вже отримаємо всі наші бали, всі оцінки”, - розповіла студентка Вероніка.


Як проходитиме дипломування, студенти поки не знають. А ось із датами вступної кампанії у ВНЗ профільне міністерство вже визначилося. Стартує вона 1 серпня та триватиме до 30 вересня. Документи можна подати онлайн.
Чекають нових студентів і у закордонних вишах. Аби іноземних студентів цього року не поменшало, університети зробили спрощену систему вступу.

“Продовжили терміни прийому заявок. Якщо раніше, я Вам казала, за рік це потрібно робити, то зараз аж до червня. Ще 3 місяці є. Всі іспити, які вам потрібні, можна здавати онлайн”, - сказала співзасновниця платформи з вивчення англійської мови Марина Могилко.


Скасовувати іспити або ж просто подовжити вступну кампанію – кожен ВНЗ вирішує індивідуально.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: