Наскільки Дніпро готовий до потреб незрячих: експеримент журналіста 34 телеканалу

15.10.2020, 19:00
Наскільки Дніпро готовий до потреб незрячих: експеримент журналіста 34 телеканалу - фото 1

Бачити не очима, а руками. Вона вже 7 років як втратила зір. Та попри все продовжує ходити на роботу, до магазинів, гуляти парками та їздити громадським транспортом.

До Міжнародного дня білої тростини "Деталі" провели день із Наталією Татарчук. І дізналися, наскільки місто пристосоване до потреб незрячих.

Її ранок розпочинається з чаю. Вона вправно порається на своїй кухні. Каже: готує сама й усе, що забажає.

Удома в Наталії техніка працює зі звуковим супроводом.

Із хатніми справами жінці допомагає донька. У неї також проблеми із зором: не бачить удалину.

Із білою тростиною Наталія майже не ходить. Їй, — зізнається, — зручніше у супроводі. Наскільки магазини дружні — перевіримо разом. Ідемо до хлібної крамнички навпроти будинку.

«Я її вже знаю, вона вже довіряє мені, іноді навіть дає гаманець, каже: "Візьміть грошики, скільки потрібно"», — ділиться продавчиня Валентина Пшенна.

Далі — на зупинку. Дорогу переходимо на світлофорі, де є звуковий супровід.

Заходимо в маршрутку, Наталя дістає посвідчення.

«Якби я ходила абсолютно самостійно, то як би я сідала на зупинці? Немає табло, що говорить. Маршрутні таксі далеко не завжди ввічливі, запитують, де я купувала своє посвідчення», — розповідає незряча Наталія Татарчук.

Інфраструктура міста лише подекуди відповідає потребам незрячих людей, — кажуть у товаристві сліпих.

«Є проблема — це озвучування транспорту, коли транспорт під’їжджає, незряча людина не знає, який саме транспорт під’їхав», — ділиться Олеся Лимар, інструкторка обласної організації УТОС.

У мерії відповідають: на нових зупинках установлюють гучномовці, зокрема і для інформування незрячих.

«Якщо мова йде про будівництво або капітальний ремонт світлофорних об’єктів, так само встановлюється тактильна плитка, яка символізує про початок та кінець переходу. На деяких світлофорних об’єктах є ще звукова підзвучка, яка сигналізує про напрямок руху», —- повідомляє Антон Андрієнко, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників.

День білої тростини — це нагадування усім, що поряд є люди з вадами зору. Які теж їздять у транспорті та ходять до магазину. В обласному товаристві сліпих зареєстровано близько тисячі осіб, половина з них працює на підприємствах, декілька людей — масажистами, а один — навіть викладачем права у виші.

Поділитися: