Народні прикмети на Масляну розкажуть, чого чекати цього року

08 березня, 10:00
Народні прикмети на Масляну розкажуть, чого чекати цього року - фото 1

Масляна – народна назва Сирного тижня. Це слов'янське свято, яке зародилося в стародавні часи. Особливі прикмети протягом Масляного тижня дозволяли нашим пращурам дізнатися, чого чекати в недалекому майбутньому. Знання, що передаються з покоління в покоління, дійшли до нашого часу.

Про погоду

Люди завжди помічали, як поводиться природа в Масляний тиждень, а також перед ним. За "підказками" довкілля можна дізнатися, якою буде погода.

Так, мороз напередодні Масляної віщує тепле літо.

Дощ і похмура погода обіцяють теплу весну.

Велика кількість опадів увесь тиждень – до гарної для рослин погоди та доброго врожаю восени.

Ще одна прикмета щодо погоди – не природна, а "млинцева": скільки красивих млинців спече господиня, стільки сонячних погожих днів варто чекати влітку.

Про матеріальне становище

Наші предки були впевнені, що чим більше млинців приготує господиня на святковому тижні, тим кращими будуть урожай та матеріальне становище сім'ї до кінця календарного року.

Якщо млинці виходять рівними, гарними, ароматними – це віщує удачу і радість. А підгорілі та нерівні – обіцяють неприємності.

На свято прийнято запрошувати друзів, родичів – і накривати для них багатий стіл. Якщо ж поскупитися, то рік може принести сварки.

Про заміжжя та про весілля

Дівчата на виданні особливо чекали святкових днів.

Якщо перший спечений дівчиною млинець – комом, то заміжжя відкладається. Якщо ж він гарний і золотистий – скоро весілля.

Скільки в млинці дірочок – стільки і дітей буде.

Весілля грати на Масляну – дозволяється, це хороша прикмета. На молодих чекає щасливе, радісне і спокійне життя.

Про прибирання

Прибиратися в будинку можна лише в перші дні тижня. У понеділок, вівторок і середу можна розбирати старі речі і позбавлятися від непотрібних – прийдуть у будинок обновки.

Не менш ретельне "прибирання" потрібно провести і в душі: пробачити всі образи, тоді життя до кінця року буде ясним та безхмарним.

Зазначимо, що Масляний тиждень в 2021 році випадає на дати з 8 до 14 березня і передує Великому Посту.

Поділитися: