Найбільший мурал у Кривому Розі відтепер прикрашає мікрорайон Східний

03.12.2020, 18:47
Фото із соцмереж - фото 1
Фото із соцмереж

Стінопис з’явився на одній із технічних будівель і займає аж 500 квадратних метрів. Ініціатори та художники витратили на проєкт півтора місяці, а ще – 146 000 гривень.

Євген – студент художньо-графічного факультету. Згадує, із чого півтора місяці тому починалася робота над найбільшим муралом у місті. Цей стінопис займає 500 квадратних метрів. Для хлопця картина стала ще й частиною дипломної роботи.

«Складнощі були — погодні умови, оскільки перепади: вогкість, вологість, іноді дощ був, і це дуже сильно заважало роботі. Коли холодно, сиро, тиск падає, і фарба себе не так коректно веде. У зв'язку з цим були незручності», — розповідає художник Євген Маланух.

 

Нині мурал прикрашає стіну технічної будівлі на Східному мікрорайоні. На його створення витрали 146 000 гривень. Кошти виділили меценати.

«Хотілося, щоб на нас дивилася жива природа, у вигляді моря, у вигляді гір. Я думаю, що це настрій відпочинку, настрій якогось спокою, передається багатьом людям на Східному», — ділиться авторка ідеї Світлана Хватова.

Яскраві мурали для жителів Східного — не дивина. Цієї осені тут розмалювали сміттєвий майданчик — контейнери прикрасили африканськими пейзажами та зображенням екзотичних тварин. Місцеві кажуть: новий арт-об’єкт і справді тішить око. А ще змушує зупинитися у буденній метушні.

«Я раніше подивилася і не зрозуміла, а потім вгору глянула і зрозуміла, що вода звідти стікає, дуже красиво, дуже», — розповідає місцева жителька Галина Григорівна.
«Звичайно, кожен хоче фото зробити тут, тому що це дійсно красиві малюнки», — ділиться місцева жителька Олена.

У планах жителів — повністю розмалювати будівлю. Із вільних на ній — ще 150 квадратних метрів. Проте забаганка не з дешевих. На фарбу треба назбирати 50 тисяч гривень.

Поділитися: