Національний проєкт "Тиждень Мирних" пройде в Україні втретє

15.09.2020, 14:19
Національний проєкт "Тиждень Мирних" пройде в Україні втретє - фото 1

Фонд Ріната Ахметова проводить "Тиждень Мирних" третій рік. За цей час проєкт став подією національного масштабу. Цього року заходи пройдуть у Києві, Маріуполі та Запоріжжі. Головним із них стане презентація концепції музею "Голоси Мирних".

«Від початку конфлікту на Донбасі Рінат Ахметов врятував понад мільйон людських життів. Це мільйон доль, які збройний конфлікт розділив на до та після. Їхній простий людський світ було зруйновано. Прямо в них на очах їхнє життя перетворилося на попіл. Люди постійно телефонують і пишуть до Фонду. У цих дзвінках і листах – біль, якому не можна не співпереживати. Історії простих мають бути зібрані та задокументовані. Вони повинні бути викладені в Україні та за її межами», – каже Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Для збереження цих історій Фонд Ріната Ахметова створив Музей "Голоси Мирних". Щоб трагедія Мирних Донбасу не повторилася більше ніде й ніколи.

Національний проєкт 'Тиждень Мирних' пройде в Україні втретє - фото 132567

У межах "Тижня Мирних" цьогоріч відбудеться презентація його концепції. Це онлайн-музей, завдання якого – об’єктивно та повно задокументувати свідчення мирних жителів, постраждалих унаслідок збройного конфлікту на Донбасі.

«"Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова" – це простір, де жителі Донбасу можуть розповісти свою історію без страху та докору. Розповісти, щоб звільнитися від тягаря мовчання й дати можливість людям у всьому світі зрозуміти розумом і відчути серцем увесь біль Мирних. Фонд мріє зібрати мільйон історій. Мета на найближчі роки – 100 тисяч свідчень Мирних, тисячу з яких уже зібрали», – розповідає Наталя Ємченко.

Також у межах "Тижня Мирних" будуть висаджені алеї троянд "Голоси Мирних". Ці квіти обрані невипадково, адже містом мільйона троянд вважають Донецьк, серце Донбасу. Троянди стали символом розсіяних по всій землі Мирних. Кожна троянда – це одна історія в музеї. Перші дві Алеї "Голоси Мирних" із 500 троянд кожна з’являться в Маріуполі та Запоріжжі. Маріуполь одним із перших прийняв на себе удар збройного конфлікту, і в кожного його жителя – свій біль і історія. Зі свого боку Запоріжжя стало домівкою для десятків тисяч вимушених переселенців, які знайшли тут другу батьківщину.

Поділитися: