Наче курка лапою: чому люди пишуть нерозбірливо і до яких наслідків це призводить?

14 січня, 20:05
Наче курка лапою: чому люди пишуть нерозбірливо і до яких наслідків це призводить? - фото 1

Наче курка лапою! Через нерозбірливий почерк лікаря дніпрянці не продали в аптеці медпрепарат. Жінці довелося повертатися до лікарні і вмовляти медика переписати рецепт. Чому люди пишуть нерозбірливо? Фахівці кажуть, що причини суттєві.

Дніпрянкці Марині Моргун лікар виписав рецепт, за яким в аптеці не продали ліки — почерк не змогли розібрати.

«Приходиш в аптеку — сам фармацевт нічого зрозуміти не може. Доводиться повертатися до лікарні, просити, щоб вони розшифрували почерк, прохання до них, щоб писали красивіше», — розповідає жителька Дніпра Марина Моргун.

Хвилеподібні записи лікарів провізори називають — “кардіограмою”. Через це, — виправдовуються, — буквально допитують відвідувачів.

«Рецепти, схожі на кардігораму. Десь вгадуємо, спираємося на власні знання, спілкуємося з пацієнтом. Якщо вже зовсім не можемо розібрати, що лікар призначив, — намагаємося зв'язатися з лікарем безпосередньо телефоном», — повідомляє Вікторія Кобець, менеджерка мережі аптек.

В інтернет-мережі почерку медиків присвячено чимало жартів.

Забули про письмо — бо у кожного смартфон, а почерк нерозбірливий через шалений темп життя, — пояснює Віталій Сухомлін. Каліграфічною справою він професійно займається 15 років.

Тим, хто хоче виправити власні закарлюки, — майстер дає дієві поради.

«Постава впливає на те, який у людини буде почерк. Олівці тригранні дуже добре формують правильний хват. Ведемо лінію вгору — ми її якби легко видихаємо, і натиск у нас відсутній», — пояснює каліграф Віталій Сухомлін.

Та на почерк впливає не лише діджиталізація. Нерозбірливе письмо може багато розповісти про його автора і має глибоку причину, — зазначають психологи.

«Зумовлений емоційним вигоранням, банальною втомою. Букви ставали менш чіткими і менш зрозумілими. На жаль, дуже часто це ми маємо у найгуманнішої професії, у медиків. І потім ці дивні почерки, які часом стають мемами», — пояснює психолог Максим Реуцький.

В Україні краснопис або прописи викладають у молодшій школі. А от закордоном від цієї дисципліни відмовляються і в деяких країнах навчають писати лише печатними літерами. Наприклад, у Німеччині діти виводять букви на факультативах. А у США це роблять тільки у 14-ти штатах.

«14 штатів повернули прописи, починаючи з 3 класу. Через написання дитина може проявляти свій характер і свою індивідуальність, а також діти зможуть читати листи, написані їхніми предками», — ділиться жителька Бостона Кетрін Каневськи.

Писати рукою — корисно і для здоров'я, — вважають учені. Кажуть: у такий спосіб чіткіше формулюєш думку і розвиваєш розумову активність.

Поділитися: