Нацбанк переглянув свій прогноз по зростанню ВВП

Нацбанк переглянув свій прогноз по зростанню ВВП - фото 1

Представники Національного банку України спрогнозували зменшення темпів зростання ВВП і економіки країни.

Національний банк України погіршив свій прогноз щодо зростання ВВП України в 2021 році. Про це повідомляє "Бізнес Цензор".

Основною причиною зниження темпів зростання назвали негативний вплив пандемії. Також погано позначилося різке підвищення цін на газ. Про повідомив глава правління НБУ Кирило Шевченко, під час брифінгу, присвяченого монетарній політиці,

«У той же час вплив пандемії виявився тривалішим і істотним. Це разом з наслідками різкого підвищення цін на газ зумовило, зокрема, більш слабкі результати економіки України в першому півріччі. З огляду на це, Національний банк переглянув прогноз зростання економіки в 2021 році з 3,8% до 3,1%», — сказав Кирило Шевченко.

Також глава Нацбанку зазначив, що вони також прогнозують зниження зростання ВВП України і на 2022 рік.

«Несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв разом з наслідками логістичних проблем в світі буде обмежувати випуск української промисловості і стримувати відповідно темпи відновлення економіки в наступному році. З огляду на це, Національний банк трохи знизив прогноз зростання ВВП на 2022 рік - з 4% до 3,8%», — додав глава правління НБУ.

Кирило Шевченко також розповів, що на 2023 рік очікується зростання ВВП України на 4%.

Раніше ми писали про те, що Верховна Рада в першому читанні прийняла проект державного бюджету на 2022 рік. Найважливішими сферами в даному документі визначили охорону здоров'я, освіту, підтримку ветеранів, посилення обороноздатності і безпеки держави, розвиток інфраструктури і цифровизацию.

Реклама

 

Реклама