НАБУ розпочало розслідування щодо придбання китайської вакцини від коронавірусу

НАБУ розпочало розслідування щодо придбання китайської вакцини від коронавірусу - фото 1

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав розслідування Національного антикорупційного бюро інструментом “інформаційної війни, яка цілеспрямовано ведеться проти мене і Міністерства вже 11 місяців”.

За словами Максима Степанова, НАБУ, у межах досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України, надіслало до МОЗу вимогу надати інформацію про всі перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19. Міністр дав доручення підготувати всі необхідні Бюро документи, але і прокоментував виниклу ситуацію.

«Автор заяви, яка надійшла в Національне антикорупційне бюро, має мету зірвати вакцинальну кампанію в Україні. А ще — відкрити шлях в Україну російській вакцині “Спутник V”. Україна вже втрачає довіру від виробників вакцин. Через брудні інформаційні атаки ми вже бачимо неохоту виробників співпрацювати в майбутньому», — заявив міністр охорони здоров’я Степанов.

 

Максим Степанов: Через інформаційну війну проти МОЗ Україна втрачає довіру виробників вакцин 📍Сьогодні Міністерство...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Вторник, 16 февраля 2021 г.


Національне антикорупційне бюро України відреагувало на слова Максима Степанова. У дописі на своїй офіційній Facebook-сторінці НАБУ підтвердило факт відкриття кримінального провадження за фактом можливих зловживань при закупівлі вакцин проти коронавірусу (згідно зі статтею 214 Кримінально-процесуального кодексу). Підставою для цього назвали направлену до Бюро заяву генерального директора ДП "Медзакупівлі" Арсена Жумаділова.
Національне антикорупційне бюро пообіцяло перевірити наявність/відсутність ознак складу кримінального правопорушення та проінформувати суспільство про результати розслідування. Також НАБУ закликало всіх дотичних до розслідування осіб та організації не розголошувати інформацію, яка становить таємницю слідства, бо такі дії дійсно можуть спричинити шкоду інтересам держави та суспільства.

Повідомляємо, що #НАБУ дійсно розпочало досудове розслідування за фактами можливих зловживань при закупівлі вакцин проти...

Опубликовано НАБУ Вторник, 16 февраля 2021 г.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні за 16 лютого коронавірусну інфекцію підтвердили у 4286 осіб. Найбільше випадків зараження коронавірусом за минулу добу зареєстрували в Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор