На Придніпровській ТЕС ремонтують парову турбіну

26 серпня, 00:11
Фото - Світлана Гладишева - фото 1
Фото - Світлана Гладишева

Перевіряється якість заліза, чистять деталі та міняють підшипники.

Деякі частини транспортують краном. Вони важать більше 800 кілограмів.

«Другий підшипник опустили, виставили. Зараз будемо ротор кидати», - розповідає слюсар запорізького цеху “Інтеренергосервіс” Святослав Капля.


Він приїхав з Енергодару. Святослав каже, ремонтував такі турбіни на Курахівській, Ладжинській та Криворізькій електростанціях.
Планові роботи допомагають попередити несправність техніки.

«Будемо виставляти по паспорту для того, щоб виставить все точно. Щоб воно все працювало нормально», - продовжує Святослав Капля.


За місяць Придніпровська ТЕС споживає близько 40 тисяч тон вугілля. На конвеєрах воно вже подрібнене подається до котлів. Там згорає і нагріває воду. Пар з неї йде на турбіни і запускає їх. Одну з них наразі і ремонтують. Від безперебійної роботи кожної деталі залежить чи буде світло у домівках, - кажуть робітники. Коли турбіну запустять, справна вона чи ні – бачитимуть на спеціальних пристроях.

«Це прилади, які показують ті або інші параметри турбін, котла, безпосередньо енергоблоку. Тиск, температури, витрату пари. Ми тут потрібні, щоб стежити повністю за всім. Тобто, від подачі вугілля і до вироблення вже електроенергії», - пояснює машиніст енергоблока «ДТЕК “Придніпровської ТЕС”» Олексій Галушков.


Стабільна робота теплових електростанцій “ДТЕК” – це основа надійності енергосистеми України. Особливо це актуально взимку, тому й ремонти на станціях роблять заздалегідь.

Поділитися: