На посвідченнях водія в Україні з’являться нові позначки

На посвідченнях водія в Україні з’являться нові позначки - фото 1

В українських водійських посвідченнях з'являться нові позначення. Це повинно наблизити наш документ до європейських стандартів і вимог. Відсьогодні піктограми про обмеження при водінні будуть замінені на ті ж самі коди, що використовують в ЄС.

29 вересня вступили в силу зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1007. Мета нововведеня — впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Згідно із постановою зміняться відображення інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом. Відсьогодні замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія будуть зазначені коди, що використовуються в ЄС.

Також Уряд запровадив зміни й у підготовці водіїв транспортних засобів.

Тепер одночасне відкриття декількох категорій відбувається шляхом складання іспитів лише за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Наприклад, якщо водій збирається відкрити категорії С та С1 теоретичний та практичний іспити він буде складати лише за категорією С.

Якщо водія, який має декілька відкритих водійських категорій, позбавили прав на керування, повернути посвідчення він зможе, склавши в сервісному центрі МВС усі іспити лише за вищою категорією.

Якщо водії відкривають нижчі категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E), їм тепер не потрібно надавати додаткові документи, що підтверджують навички керування, достатньо лише водійського посвідчення.

Окрім цього, було збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Відтепер він буде діяти 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення автошколи.

Реклама

Реклама