На нове харчування в садках та школах скаржаться тисячі людей: у чому причина?
Тиждень без сосисок, цукру та солі. Діти потрохи звикають до нового меню у садочках та школах. Батьки ж готують гаманці, бо тепер доведеться віддавати більше грошей. Водночас дехто бідкається: нові страви дітям не до вподоби.
У школах та дитячих садочках уже тиждень годують по-новому. Батьки по всій області скаржаться: нове меню дітям не до вподоби.
Одна з таких мама 4-річного Станіслава. Вона не вірить, що її синочок усе змітає з тарілки. Бо дитина — не прихильник овочів і бобових. А саме вони — головні складники нового меню.
Окрім страв, змінилась і ціна харчування, каже Олена. У дитсадочках в середньому на чверть.
Мам, яким, як і Олені, не до душі нове меню, — безліч. У соцмережах батьки поділилися на два табори. Одні дискутують, викладають досить неапетитні фото страв та обурюються. Інші ж підтримують харчові нововведення.
Та критикувати зміни — зарано, кажуть у Держпродспоживслужбі. Бо діти їдять по-новому лише другий тиждень. І скуштувати всі страви ще просто не встигли.
Якщо ж дитина навідріз відмовляється їсти запропоновані болоньєзе та бешамель, батькам радять звернутися до навчального закладу. У міському департаменті освіти обіцяють: розглянуть усі скарги.
Та аби сама їжа у школах та садочках стала смачнішою, для кухарів проводитимуть майстер-класи. Для цього зі столиці у регіони виїдуть самі розробники нового меню.
Востаннє меню у школах та садочках змінювали майже двадцять років тому. Тоді допускали і перероблене м’ясо, і солодкий чай, і гарячі булочки. Тепер про такі смаколики доведеться забути.
Саме молочні продукти без цукру до вподоби Катерині. Вона — мама школяра. Каже: проблем з їжею у її дитини немає. Бо в їхньому домашньому меню — ані консервації, ані чогось смаженого та солоного. Попередні ж шкільні страви згадує з жахом.
А те, що дають зараз, каже сама дитина, уминає за обидві щоки.
Нове меню розробили представники МОЗу. Разом із кухарями, технологами та дієтологами.



