На Фарерських островах убили майже 1500 дельфінів (ФОТО 18+)

Фото: ВВС - фото 1
Фото: ВВС

Традиція полювання на дельфінів на Фарерських островах викликала гнів міжнародних зоозахисних організацій. Адже минулими вихідними мисливці загнали на мілководдя, а потім зарізали 1480 дельфінів. У Союзі китобоїв кажуть, що це було помилкою.

Минулої неділі на пляжі в селі Скалафьордур пройшло масове вбивство білобоких дельфінів, пише ВВС.

Мисливці на кораблях загнали велику зграю морських ссавців до пляжу, де їх убили ножами. А туші дельфінів за традицією роздали місцевим жителям. Вона називається гріндадрап, або полювання на дельфінів-гринд. І таким чином вже сотні років на віддалених островах полюють на різних морських ссавців.

 • За статистикою уряду островів, щороку мисливці забивають близько 600 гринд, або чорних дельфінів. Білобоких убивають менше — 35 минулого і 10 позаминулого року. Зоозахисники давно критикують практику вбивства дельфінів і китів, але місцеві жителі вважають це невід'ємною частиною своєї культури.
 • Мертві дельфіни- фото 189742

  Мертві дельфіни
  Фото: Mirror

 • Морський біолог з Фарерських островів Бьярні Міккельсен каже, що в неділю було одноразово вбито найбільше число дельфінів в історії полювання.
 • «Минулий рекорд, 1200 дельфінів, було встановлено у 1940 році. Також мисливці забивали великі зграї: у 1879 році — 900 дельфінів і в 1938 році — 854 особини», — каже біолог.
 • Голова Фарерської асоціації китобоїв Олавур Сьюрдарберг зазначив, що це було великою помилкою.
 • «Коли знайшли зграю, то спочатку вирішили, що в ній лише 200 дельфінів. Реальний обсяг зграї зрозуміли, тільки коли вже почали їх убивати», — каже китобійник.
 • Сам Сьюрдарберг у полюванні не брав участі.
 • «Хтось повинен був щось зробити, — каже він. — Більшість людей шоковані тим, що сталося».
  Карта Фарерських островів- фото 189743

  Карта Фарерських островів
  Фото: ВВС

 • Проте, уточнює Сьюрдарберг, полювання санкціонувала місцева влада, і законів вона не порушувала. Таке полювання не вважається комерцією і часто починається спонтанно, коли рибалки з якого-небудь села помічають велику зграю дельфінів. Але щоб узяти в ньому участь, китобоєві потрібен сертифікат.
 •  
 • Представник островів у парламенті Данії Сьюрдур Скааль відвідав місце події і заявив, що коли люди побачили полювання — вони були злі. Але він вважає, що полювання пройшло гуманно.
 • «Фарерські китобої використовують спеціальний гарпун, за допомогою якого дельфінам і китам перерубують хребет, а потім перерізають горло. Таким чином, ссавці помирають швидко. Це набагато краще, ніж тримати в ув'язненні корів і свиней», — додав представник островів у парламенті Данії Сьюрдур Скааль.

  Але з ним не згодні зоозахисники. Вони вважають, що ссавці в ході такого полювання можуть довго мучитися.

  «Гринди і дельфіни часом довго вмирають на пляжі, каменях або просто на мілководді», — кажуть зоозахисники.

  Опитування показують, що більша частина жителів островів не схвалює вбивство китів і дельфінів. Під час опитування, що провели після події масового вбивства дельфінів, понад 50% респондентів висловилися проти полювання, трохи більше 30% заявили, що схвалюють це. Але в більш ранньому опитуванні за полювання висловлювалися близько 80% респондентів.

 • Фарерські полювання на китів критикують уже багато років. Але цього разу вбивство дельфінів викликало дуже сильний негативний відгук.

  «Зараз на нас дивиться багато людей з інших країн. Я підозрюю, що влада готується до серйозного резонансу», — каже журналіст місцевого радіо Трондур Олсен.

  Реклама

 • Раніше ми післали про те, що у Дніпрі попрощалися з Олексієм Кавлаком, який загинув під час вибуху автомобіля.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама