На Донеччині молоді медики зафільмували свої робочі будні

17 листопада, 18:58
На Донеччині молоді медики зафільмували свої робочі будні - фото 1

Все заради того, щоб власним прикладом заохотити працювати на "швидкій".

Протягом чергування фельдшерка Ганна Сушкіна встигає прийняти понад десять викликів. Каже: кількість виїздів нині зросла вдвічі.

«Якщо добу працюєш — на добу ти з життя просто випадаєш. Тому що потрібен час для відновлення», — ділиться фельдшерка Ганна Сушкіна.


Ганна працює на швидкій шостий рік. Паралельно здобуває освіту в медичному ВНЗ. Роботу та навчання так само поєднує і фельдшерка Анастасія Опаріна.

«Це велика школа життя, яка вчить правильно діяти в екстрених ситуаціях, вміти не розгубитися.
Ми стикаємося як із травмами, так і з невідкладними різними станами», — каже Анастасія Опаріна.


Після інтернатури Анастасія стане лікаркою з невідкладних станів.

Але через надмірні фізичні та психологічні навантаження охочих працювати на "швидкій" небагато.

«Із групи осіб у двадцять зараз у нашій службі працює людей 5 всього.
Можливо, ті, хто прийшов працювати в нашу службу, — вони зіткнулися з тим, наскільки це важко», — розмірковує Анастасія.


Дефіциту кадрів медики не приховують.

«Укомплектованість низька. В основному, це більшість людей пенсійного віку або передпенсійного віку. Десь 33% укомплектованість лікарями на швидкій допомозі», — розповідає керівник станції швидкої допомоги Слов’янська Валерій Зуйко.


Щоб розповісти про будні екстреної служби і своїм прикладом заохотити працювати на "швидкій", фельдшерки навіть зняли відео. Свою роботу вони надіслали на конкурс, який влаштував Фонд Ріната Ахметова. І відео визнали одним із найкращих. За це екіпаж отримав ноутбук. Відео для конкурсу знімали медики, які працюють на автівках, наданих у межах проєкту "200 швидких для України".

«Державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спеціальних автомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни», — сказала директорка з питань проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.


Ось як описує машину від Фонду Валерій Зуйко:

— Машина, яку нам надав Фонд Ріната Ахметова, — це сучасне обладнання, сучасний автомобіль. На його рахунку і на рахунку медиків, які в ньому працювали, вже не один десяток урятованих життів і здоров'я людей. Реанімація на колесах, якщо простою мовою сказати.


Автомобілі, які були надані медзакладам у межах програми "200 швидких для України", нині активно задіяні в боротьбі з епідемією коронавірусу.

 

Поділитися: