На Донеччині колишня лікарка повернулась у професію через пандемію COVID-19

25 серпня, 16:22
На Донеччині колишня лікарка повернулась у професію через пандемію COVID-19 - фото 1

На такий крок наважилася 80-річна Марія Короленко.

У витривалості жінка не поступається колегам. Вона годинами не знімає захисний костюм та навіть ладна підмінити на чергуванні іншого лікаря. Працює Марія Короленко в інфекційній лікарні Костянтинівки.

«На роботу я завжди йду з хорошими, світлими думками. Щоб допомогти хворим. Я рада, що працюю», - розповідає анестезіологиня Марія Короленко.


Вона вже п’ятий місяць бореться за життя пацієнтів із коронавірусною хворобою. Їй довелося зробити вибір між покликанням та власною безпекою. Бо коли літнім людям радили залишатися вдома – лікарка, заради порятунку життів, повернулася на роботу.

«Тому що я, як би, сама відчувала, що я щось ще не доробила», - продовжує Марія.


Вчинок Марії Короленко її колеги вважають не інакше як подвигом. Адже вона приєдналася до боротьби зі смертельним недугом, коли деякі медики побажали лишитися осторонь.

«У березні, коли ми почали приймати коронавірусну інфекцію, у нас звільнилося 25 відсотків медичних працівників. Чесно сказати - лікар не пішов жоден. Пішли, в основному, медичні сестри та санітарки», – розповіла т. в. о. головного лікаря Костянтинівської інфекційної лікарні Надія Шейченко.


Від початку пандемії у цій лікарні врятувати не вдалося одну пацієнтку. Загалом через інфекційне відділення пройшли 100 хворих на SARS-CoV-2/COVID-19 та ще близько двохсот людей із підозрою на цю недугу. Запорука одужання пацієнтів – це злагоджена робота всіх медиків відділення, упевнена Марія Короленко.

«Одна людина не рятує життя. Рятує весь колектив. Це все - починаючи від адміністрації і закінчуючи медсестрами і санітарками», – розповідає анестезіологиня Марія Короленко.


Ще одна вагома складова успіху – сучасне обладнання, додає вона.

«У нас зараз чудове обладнання, яке інтелектуальне, можна сказати. Воно підлаштовується до дихання хворого. Хворий робить вдих, а апарат додає. Стільки, скільки треба», - пояснює Марія Короленко.


Чотири надсучасні апарати ШВЛ Костянтинівській лікарні надали в межах програми "Рінат Ахметов. Порятунок життів".

«Завдяки ось таким прекрасним апаратам штучної вентиляції легенів, які ми отримали від Фонду Ріната Ахметова, за що йому велике спасибі. Це полегшило нашу працю», - ділиться Марія.


Загалом від Фонду державні лікарні країни отримають 200 апаратів штучної вентиляції легень.

«Фонд Ріната Ахметова, спільно з бізнесами “SCM”, ще в лютому 2020 року сконцентрувався саме на допомозі державним лікарням і лікарям, які там працюють. Від засобів індивідуального захисту для медичних працівників, тестів для пацієнтів і медичних працівників до складного устаткування реанімаційного і величезної кампанії в підтримку докторів і визнання їхніх зусиль - “Дякуємо медикам”», – сказала членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.


Про особисте життя Марія Короленко розповідає неохоче. Але не приховує – на собі відчула, що таке втрачати близьких. 9 років тому важка хвороба забрала життя доньки, за кілька років втратила і чоловіка. Та жінка не лише витримала удари долі, але і знайшла сили допомагати іншим.

«Професія лікаря - це подвиг. Лікар, як солдат. Коли він поза окопу, він боїться, а коли він в окопі, він уже не боїться. Він вже виконує свій обов'язок», – впевнена Марія Короленко.

 

Поділитися: