На Дніпровському водосховищі встановили гнізда для риб

На Дніпровському водосховищі встановили гнізда для риб - фото 1

Триповерхові гнізда для риб. Такі встановили на Дніпровському водосховищі. Штучні нерестовища під воду опускають уже другий рік поспіль. Цього разу їх зробили більшими та ще й двосторонніми.

Хто встановлює та для чого вони потрібні — Юлія Звягінцева розкаже.

Реклама

Ранок. Дніпровське водосховище. На березі фахівці готуються, щоб установити гнізда для риб. Вони складаються з трьох ярусів. Кожен — вкритий штучною травою.

Такі платформи встановлюють навесні. Вони необхідні, бо наше водосховище глибоке, і рибі складно знайти місце для нересту, пояснюють фахівці. Та навіть якщо ікру вона відклала — виживає потомство вкрай рідко.

«За статистикою, на 10 тисяч ікринок виживає та доживає до статевої зрілості лише 6, 7, 9 рибин із кожних 10 тисяч. Тому виставлення цих нерестових штучних гнізд потрібно збільшувати», — говорить директор Науково-дослідного центру "Дніпровська природна інспекція" Олег Христов.

На штучних платформах, завдяки спеціальному покриттю, ікра — захищена. Вперше такі встановили минулого року. Тоді у воду занурили сто гнізд.

«Минулого разу на ці гнізда віднерестувало більше пів мільйона ікринок. Якщо рахувати по науковим довідникам, ми дали змогу з'явитися у водосховищі більше 400 кілограмам риби. На всі гнізда дуже добре віднерестувала плітка та плоскирка», — говорить завідувач кафедри водних ресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький.

Результатом були задоволені. Тож цьогоріч взялися встановити ще більше гнізд. Їх буде 180. Та це — лише крапля в морі, кажуть спеціалісти. Необхідно щонайменше декілька тисяч таких.

Усе необхідне фахівці складають у човен та прямують до Олексіївського острова, де і встановлять платформи.

Кожне гніздо опускають на глибину 3–4 метри, фіксують якорем та позначають буйком.

Штучні нерестовища перевірятимуть щотижня. Їх діставатимуть з води, промиватимуть від мулу та рахуватимуть ікринки.

Реклама