На Дніпропетровщині з’явився другий інклюзивний дитячий майданчик

27 січня, 14:07
На Дніпропетровщині з’явився другий інклюзивний дитячий майданчик - фото 1

Майданчик із гумовим покриттям, зручними каруселями, гойдалками, гірками та "лазалками".

Із м’яким покриттям, пандусами та безпечними гойдалками. На Дніпропетровщині з’явився другий інклюзивний дитячий майданчик. Його облаштували у Кривому Розі. Він має зони відпочинку і для дітей, і для дорослих, та орієнтований на людей з інвалідністю. Чи оцінила оновлений парк криворізька малеча — знає кореспондент 34 телеканалу.

У восьмирічної Марійки синдромом Дауна. На інклюзивний майданчик дитина прийшла вперше. Раніше погратися було ніде, — каже мама дівчинки, — бо ж у звичайному парку для дитини з інвалідністю — небезпечно.

«Спеціальні атракціони, які розвивають дрібну моторику рук. Дуже цікаво воно звучить, це для них ще цікавіше, блищить. Це їм дуже подобається. Загалом, ми в захваті, будемо постійно сюди приїжджати», — розповідає мати Марійки Тетяна Жирна.

Майданчик із гумовим покриттям, зручними каруселями, гойдалками, гірками та "лазалками". А ще встановили тактильні ігрові панелі: "піаніно", "гітари", "барабани". Треба лише покрутити ручку, натиснути на кнопку — і заграє музика.

Майданчик особливий, бо не має сходинок і бар’єрів, тому пересуватися на інвалідних візках — зручно. Його звели на пустирі у Саксаганському парку. Площа сягає гектара, тому місця вистачить на всіх, — кажуть благодійники.

«Функціонування ось таких майданчиків інклюзивних дуже корисно і для дітей з інвалідністю, і для звичайних дітей та батьків таких дітей. Тому що діти з інвалідністю мають можливість спілкуватися з однолітками. Вони мають можливість комунікувати, заводити друзів, вони мають можливість соціалізуватися», — ділиться Наталія Мельничук, голова благодійної організації "Сонячні діти Криворіжжя".

Майданчик збудували за обласні кошти у межах проєкту "Територія комфорту". На роботи витратили майже 20 мільйонів гривень.

«Влаштований тенісний стіл, який антивандальный, ним можна користуватися цілий рік, влаштовані шахові столи. Є також зони тихої прогулянки, лави для відпочинку людей похилого віку, також акцент був зроблений на озелененні території, висаджено майже сто дерев», — повідомляє Дмитро Стороженко, заступник директора обласного департаменту житлово-комунального господарства.

Перший інклюзивний майданчик в Україні з’явився 3 роки тому — у Дніпрі. У планах, — кажуть в обладміністрації, — створити такі у найбільших містах регіону.

Поділитися: