На Дніпропетровщині запрацював сервіс є-Малятко

На Дніпропетровщині запрацював сервіс є-Малятко - фото 1

Одна дія — 10 послуг. На Дніпропетровщині запрацював сервіс є-Малятко.

Свідоцтво про народження, прописку, ідентифікаційний код та інші документи видають одразу в пологовому. Як працює нова система? Куди і які документи потрібно подавати? Розбиралася кореспондент 34 телеканалу.

Маленький Дмитро — довгоочікуваний син у родині. З'явився на світ лише тиждень тому, а вже має всі документи. У пологовому скористалися новою програмою є-Малятко.

"Лічені хвилини, взагалі не складно. Звичайний пакет документів: паспорт, код, свідоцтво про шлюб. Все інше нам надали завдяки цьому сервісу. Знайомі мучаться потім, їздять. Це ж колосальний час: з роботи відпроситися, підмінитися, а тут — 10 хвилин часу і все", — розповідають батьки новонародженого Олександр та Олена Бєляєві.

Щоб отримувати соцвиплати на дитину, Олені в лікарні допомогли відкрити спеціальний рахунок І-банк. Перинатальний центр у Кривому Розі перший в області долучився до всеукраїнського сервісу "Дія". За тиждень роботи у тестовому режимі новою послугою скористалися вже 43 родини.

"Наші адміністратори, а це, до речі, наші медпрацівники, в теплій, дружній атмосфері приймають заяви від батьків. І у цей самий день, через декілька годин батьки щасливі, задоволені, усміхнені отримують вже свідоцтво про народження з усіма послугами, які вони замовили", — ділиться Ніна Бобровнік, головна лікарка Криворізького перинатального центру.

Медичне свідоцтво про народження дитини, паспорти батька та матері, свідоцтво про шлюб, І-банк-рахунок на ім'я дитини. Такі документи потрібні батькам, щоб скористатися послугою.

"За результатами цієї заявки, ви отримуєте свідоцтво про народження дитини, в якому вже надруковано ідентифікаційний код дитини, а також унікальний номер запису в демографічному реєстрі, це вже три послуги. Також ваша дитинка вже є прописана, і вже нараховано соціальні виплати", — пояснює Тамара Заклецька, начальница міського управління з питань реєстрації.

Це 5 найпопулярніших послуг. Також можна оформити соцдопомогу багатодітним сім'ям, визначити походження дитини, якщо батьки не у шлюбі, та належність до громадянства України. Окрім пологових, програма є-Малятко працює в усіх територіальних відділеннях адмінпослуг.

"Ми відразу оцінили, наскільки сервіс є-Малятко зручний і доступний. До цих електронних послуг є-Малятка ми пропонуємо криворізькі пакетні: оформлення закордонного паспорту для новонародженого, реєстрацію в дитячий садочок та зарахування до школи. І, за бажанням батьків, отримати муніципальну няню", — розповідає адміністраторка центру адмінпослуг "Віза" Людмила Казарис.

Незабаром подати заявку можна буде і в онлайн-режимі через сервіс "Дія".

Юлія Стахальська

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама